PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-07-15
ALUPROF z podwójną „Złotą Budowlaną Marką Roku 2015”
ALUPROF, lider w produkcji systemów aluminiowych, został doceniony w prestiżowym rankingu „Budowlana Marka Roku".

ALUPROF S.A.
ul. Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała

tel. 33 819 53 00
fax 33 822 05 12
info@aluprof.eu
www.aluprof.eu

» więcej o firmie

W kategorii materiałów budowlanych tytuł „Złotej Budowlanej Marki Roku 2015" firma zdobyła w dwóch kategoriach: aluminiowe profile okienne oraz systemy roletowe.

„Budowlana Marka Roku" to prestiżowy ranking przygotowywany cyklicznie przez ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku. Zestawienie prezentuje stabilne polskie marki, cieszące się największą renomą wśród inwestorów i wykonawców, a więc tych, którzy mają styczność z danym produktem w codziennej pracy. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tegorocznej edycji, nie mogło w nim zabraknąć marki ALUPROF.

W kategorii materiałów budowlanych na podium znalazły się sztandarowe produkty firmy. „Złotą Budowlaną Marką Roku 2015" zostały nagrodzone po raz drugi aluminiowe profile okienne (w zeszłorocznym plebiscycie również zdobyły ten zaszczytny tytuł) oraz systemy roletowe, które awansowały ze srebrnej pozycji z 2014 roku.

- Obecność produktów ALUPROF w rankingu „Budowlana Marka Roku" potwierdza silną pozycję przedsiębiorstwa na krajowym rynku. Sukces jest pochodną ciągłych inwestycji w rozwój i badania, dzięki którym oferta firmy spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników - komentuje Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF S.A. - „Złoto" cieszy, a jednocześnie zobowiązuje do podejmowania nowych wyzwań - dodaje.

Ranking Budowlana Marka Roku jest realizowany cyklicznie przez ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku od 2001 roku. Nagrody przyznawane są na podstawie ogólnopolskich badań, realizowanych w różnych grupach odbiorców produktów budowlanych. W rezultacie, na ich podstawie powstaje obiektywne zestawienie prezentujące najbardziej uznane marki o silnej pozycji na rynku. Budowlana Marka Roku jest jednym z największych i najważniejszych tego typu wyróżnień w branży budowlanej.

W tym roku uroczyste wręczenie nagród odbyło się 26 czerwca br., w Hotelu Venecia Palce w Michałowicach k. Warszawy. W imieniu Zarządu firmy nagrodę odebrała Elżbieta Dziubak, Generalny Architekt ALUPROF.
Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w Czechach, Niemczech, Rumunii, Wielkiej Brytanii, a także na Ukrainie i Węgrzech. Główna siedziba Aluprof S.A. znajduje się w Bielsku-Białej, gdzie zlokalizowane są także linie produkcyjne oraz centrum logistyczne. W oddziale w Opolu, wytwarzane są systemy roletowe. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych firmy wynosi blisko 80 000 m².

Jakość produktów jest dla Aluprof wartością nadrzędną, dlatego inżynierowie Aluprof nieustannie opracowują zaawansowane technologicznie rozwiązania, odpowiadające na potrzeby nowoczesnego budownictwa w zakresie energooszczędności i swobody projektowania. W firmie wdrożony został system zarządzania jakością ISO 9001-2001, który zapewnia zgodność oferowanych produktów z normami europejskimi. W ramach Grupy Kęty, w Złotowie funkcjonuje akredytowane Laboratorium Pomiarowo-Badawcze, dysponujące innowacyjnymi urządzeniami m.in. największą w Europie Środkowo-Wschodniej komorą do badań okien, drzwi, fasad oraz żaluzji zewnętrznych. Wysoką jakość produktów potwierdzają liczne nagrody przyznane przez specjalistów m.in. Lider Rynku 2013, Konsumencki Lider Jakości 2013, Dynamiczna Firma, Kryształowy Profil 2011, Gepardy Biznesu 2011, Efektywna Firma 2011, Duża Perła Polskiej Gospodarki, Diamenty Forbesa, Brązowe Godło Jakości QI, Jakość Roku 2009, Laur Klienta 2009, Diament Lidera Polskiego Biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, Orły Polskiego Budownictwa, Medal Europejski.

Firma, podobnie jak wszystkie spółki należące do Grupy Kęty, od początku swojej działalności stara się pomagać osobom najbardziej potrzebującym. W tym celu utworzona została Fundacja „Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", która wspiera dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i promuje ideę rodzinnych form opieki zastępczej.

Grupa Kapitałowa Kęty S.A. jest liderem branży aluminiowej w Polsce. Holding tworzy 18 spółek, prowadzących działalność zarówno w kraju, jak i zagranicą. Rocznie przetwarzają one blisko 55 000 ton surowców aluminiowych. Wśród 2 000 odbiorców Grupy znajdują się międzynarodowe koncerny, duże i średnie przedsiębiorstwa oraz hurtownie reprezentujące niemal wszystkie gałęzie przemysłu m.in. budowlaną, motoryzacyjną, elektromaszynową i spożywczą.

źródło: Aluprof