PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-06-18
Aluprof podwójnie doceniony przez Instytut Nowoczesnego Biznesu
Firma Aluprof została uhonorowana dwoma prestiżowymi wyróżnieniami: Gepardy Biznesu 2014 oraz Efektywna Firma 2014.

ALUPROF S.A.
ul. Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała

tel. 33 819 53 00
fax 33 822 05 12
info@aluprof.eu
www.aluprof.eu

» więcej o firmie

Firma Aluprof, wiodący europejski dystrybutorów systemów aluminiowych dla budownictwa, została uhonorowana dwoma prestiżowymi wyróżnieniami: Gepardy Biznesu 2014 oraz Efektywna Firma 2014. Nagrody te przyznawane są przedsiębiorstwom na podstawie analizy wyników finansowych przeprowadzonych przez Instytut Nowoczesnego Biznesu.

Konkurs Gepardy Biznesu jest organizowany od 2006 r. przez Instytut Nowoczesnego Biznesu. Przez dziewięć lat przeanalizował wyniki finansowe 3 milionów przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce. O tytuł ten ubiegać się mogą firmy, których wartość rynkowa w latach 2012-2014 wzrosła o więcej niż 10 procent. Wśród firm z branży produkcji materiałów budowlanych znalazł się również Aluprof notując wzrost w wymienionym okresie aż o 132 punktów procentowych.


Ponadto, firma z Bielsko-Białej została uhonorowana tytułem Efektywnej Firmy 2014. W konkursie prowadzonym od 2008 r. przez Instytut Nowoczesnego Biznesu nagradzane są spółki notujące średnią efektywność, czyli średni stosunek zysku netto do przychodów netto, powyżej poziomu 5 procent. W latach 2012-2013 Aluprof, według danych zebranych przez Wywiadownie Handlową InfoCredit w Warszawie, uzyskał efektywność na poziomie ok. 10 procent.

Bardzo cieszymy się z przyznanych wyróżnień, gdyż potwierdzają one słuszność obranej przez nas strategii zakładającą nieustanny rozwój firmy na rynkach zagranicznych, a przez to także wzrost przychodów. Przypomnę, że niedawno powołaliśmy w Belgii spółkę kapitałową, która ma pomóc w rozwinięciu sprzedaży systemów roletowych i aluminiowych w krajach Beneluksu i Północnej Francji. Natomiast naszym nadrzędny celem jest osiągniecie 1 mld przychodów rocznych w ciągu kilku najbliższych lat -- mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF SA.
Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w Czechach, Niemczech, Rumunii, Wielkiej Brytanii, a także na Ukrainie i Węgrzech. Główna siedziba Aluprof S.A. znajduje się w Bielsku-Białej, gdzie zlokalizowane są także linie produkcyjne oraz centrum logistyczne. W oddziale w Opolu, wytwarzane są systemy roletowe. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych firmy wynosi blisko 80 000 m².

Jakość produktów jest dla Aluprof wartością nadrzędną, dlatego inżynierowie Aluprof nieustannie opracowują zaawansowane technologicznie rozwiązania, odpowiadające na potrzeby nowoczesnego budownictwa w zakresie energooszczędności i swobody projektowania. W firmie wdrożony został system zarządzania jakością ISO 9001-2001, który zapewnia zgodność oferowanych produktów z normami europejskimi. W ramach Grupy Kęty, w Złotowie funkcjonuje akredytowane Laboratorium Pomiarowo-Badawcze, dysponujące innowacyjnymi urządzeniami m.in. największą w Europie Środkowo-Wschodniej komorą do badań okien, drzwi, fasad oraz żaluzji zewnętrznych. Wysoką jakość produktów potwierdzają liczne nagrody przyznane przez specjalistów m.in. Lider Rynku 2013, Konsumencki Lider Jakości 2013, Dynamiczna Firma, Kryształowy Profil 2011, Gepardy Biznesu 2011, Efektywna Firma 2011, Duża Perła Polskiej Gospodarki, Diamenty Forbesa, Brązowe Godło Jakości QI, Jakość Roku 2009, Laur Klienta 2009, Diament Lidera Polskiego Biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, Orły Polskiego Budownictwa, Medal Europejski.

Firma, podobnie jak wszystkie spółki należące do Grupy Kęty, od początku swojej działalności stara się pomagać osobom najbardziej potrzebującym. W tym celu utworzona została Fundacja „Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", która wspiera dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i promuje ideę rodzinnych form opieki zastępczej.

Grupa Kapitałowa Kęty S.A. jest liderem branży aluminiowej w Polsce. Holding tworzy 18 spółek, prowadzących działalność zarówno w kraju, jak i zagranicą. Rocznie przetwarzają one blisko 55 000 ton surowców aluminiowych. Wśród 2 000 odbiorców Grupy znajdują się międzynarodowe koncerny, duże i średnie przedsiębiorstwa oraz hurtownie reprezentujące niemal wszystkie gałęzie przemysłu m.in. budowlaną, motoryzacyjną, elektromaszynową i spożywczą.

źródło: Aluprof