PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-05-07
Moskitiery Aluprof – skuteczna ochrona przed owadami
Firma Aluprof oferuje pełną gamę systemów moskitier dopasowanych do potrzeb użytkowników. W bogatej ofercie znajdują się trzy typy moskitier.

ALUPROF S.A.
ul. Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała

tel. 33 819 53 00
fax 33 822 05 12
info@aluprof.eu
www.aluprof.eu

» więcej o firmie

Do naszego kraju w końcu nadeszła upragniona wiosna, a wraz z nią powrócił dylemat: jak skutecznie ochronić wnętrze swojego domu przed natrętnymi owadami?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów zwalczających owady jak świece zapachowe, specjalne rośliny odstraszające insekty czy środki chemiczne często powodujące różnego rodzaju reakcje alergiczne. Jednak najskuteczniejszym i najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem są moskitiery montowane w oknach i drzwiach balkonowych. Co istotne, produkty te stanowią również skuteczne zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z zewnątrz, przy równoczesnym zapewnieniu dostępu do światła dziennego i dopływu świeżego powietrza. Odpowiednia wentylacja pomieszczeń bowiem jest niezwykle istotna, gdyż pozwala na pozbycie się nadmiaru wilgoci, a tym samym gwarantuje zachowanie zdrowego mikroklimatu. Wbrew obawom potencjalnych użytkowników, moskitiery są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. W praktyce wystarczy delikatne przetarcie siatki za pomocą lekko zwilżonej szmatki czy gąbki. Aby jednak w pełni cieszyć się funkcjonalnością moskitiery należy wybrać dobrej jakości produkt, który będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom przez wiele lat użytkowania.


Firma Aluprof oferuje pełną gamę systemów moskitier dopasowanych do potrzeb użytkowników. W bogatej ofercie znajdują się trzy typy moskitier ramkowych: stałe (MRS i MRSZ), otwierana (MRO) i przesuwna (MRP) oraz moskitiera zwijana MZN montowana niezależnie do stolarki. Moskitiera otwierana MRO znakomicie sprawdzi się w przypadku drzwi balkonowych. W pomieszczeniach, w których potrzebujemy regularnej ochrony przed insektami, jak np. sypialnia, łazienka czy pokój dziecięcy, doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie moskitiery ramkowej stałej MRS (dla okien PVC i drewnianych) lub MRSZ (w przypadku okien aluminiowych). Moskitiera przesuwana MRP to system przeznaczony do zastosowania zwłaszcza w dużych przeszklonych wnękach balkonów, tarasów oraz w ogrodach zimowych. Daje ona możliwość montażu nawet w układzie trzyrzędowym, a dodatkowe wzmocnienie, umożliwia wykonanie ramy skrzydła o większych gabarytach. Nowością w ofercie firmy Aluprof jest system moskitiery zwijanej MZN, której zaletą jest możliwość zamykania i otwierania w dowolnej chwili, co z pewnością przypadnie do gustu szczególnie tym klientom, którzy do tej pory nie chcieli montować moskitiery stałej. Zaletą produktu jest również niewielkich rozmiarów półowalna skrzynka, która idealnie dopasuje się do każdej wnęki okiennej.

Wszystkie systemy moskitier naszej firmy wykonane są z ekstrudowanych profili aluminiowych, natomiast siatki z włókna szklanego w kolorach czarnym lub szarym. Zapewnia to odpowiednią wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz odporność na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu zarówno funkcjonalność, jak i estetyka produktu pozostanie na wysokim poziomie przez wiele lat użytkowania. Co więcej, moskitiery firmy Aluprof dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, co z pewnością pozwoli na odpowiednie dopasowanie produktu do stolarki czy elewacji budynku - mówi Bożena Ryszka, Kierownik Działu Marketingu i PR ALUPROF S.A.

Niestety niewielu klientów zdaje sobie również sprawę z faktu, że systemy rolet zewnętrznych firmy Aluprof zarówno adaptacyjne, podtynkowe oraz nadstawne mają możliwość bezpośredniej integracji z moskitierą. Kupując roletę, jeszcze na etapie zamówienie możemy wyposażyć ja w system Moskito. Takie rozwiązanie pozwala na ochronę przed insektami latem, przy jednoczesnym zabezpieczeniu wnętrza budynku przed stratami ciepła zimą.

Dzięki odpowiednio dobranym i prawidłowo zamontowanym rozwiązaniom moskitier nie musimy się już martwić, że muszki czy gryzące komary uprzykrzą nam wypoczynek w ciepły wiosenny dzień lub zakłócą spokojny sen w letnią noc. A trwała i wytrzymała konstrukcja tych produktów sprawi, że będziemy mogli cieszyć się ich funkcjonalnością przez długie lata.
Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w Czechach, Niemczech, Rumunii, Wielkiej Brytanii, a także na Ukrainie i Węgrzech. Główna siedziba Aluprof S.A. znajduje się w Bielsku-Białej, gdzie zlokalizowane są także linie produkcyjne oraz centrum logistyczne. W oddziale w Opolu, wytwarzane są systemy roletowe. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych firmy wynosi blisko 80 000 m².

Jakość produktów jest dla Aluprof wartością nadrzędną, dlatego inżynierowie Aluprof nieustannie opracowują zaawansowane technologicznie rozwiązania, odpowiadające na potrzeby nowoczesnego budownictwa w zakresie energooszczędności i swobody projektowania. W firmie wdrożony został system zarządzania jakością ISO 9001-2001, który zapewnia zgodność oferowanych produktów z normami europejskimi. W ramach Grupy Kęty, w Złotowie funkcjonuje akredytowane Laboratorium Pomiarowo-Badawcze, dysponujące innowacyjnymi urządzeniami m.in. największą w Europie Środkowo-Wschodniej komorą do badań okien, drzwi, fasad oraz żaluzji zewnętrznych. Wysoką jakość produktów potwierdzają liczne nagrody przyznane przez specjalistów m.in. Lider Rynku 2013, Konsumencki Lider Jakości 2013, Dynamiczna Firma, Kryształowy Profil 2011, Gepardy Biznesu 2011, Efektywna Firma 2011, Duża Perła Polskiej Gospodarki, Diamenty Forbesa, Brązowe Godło Jakości QI, Jakość Roku 2009, Laur Klienta 2009, Diament Lidera Polskiego Biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, Orły Polskiego Budownictwa, Medal Europejski.

Firma, podobnie jak wszystkie spółki należące do Grupy Kęty, od początku swojej działalności stara się pomagać osobom najbardziej potrzebującym. W tym celu utworzona została Fundacja „Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", która wspiera dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i promuje ideę rodzinnych form opieki zastępczej.

Grupa Kapitałowa Kęty S.A. jest liderem branży aluminiowej w Polsce. Holding tworzy 18 spółek, prowadzących działalność zarówno w kraju, jak i zagranicą. Rocznie przetwarzają one blisko 55 000 ton surowców aluminiowych. Wśród 2 000 odbiorców Grupy znajdują się międzynarodowe koncerny, duże i średnie przedsiębiorstwa oraz hurtownie reprezentujące niemal wszystkie gałęzie przemysłu m.in. budowlaną, motoryzacyjną, elektromaszynową i spożywczą.

źródło: Aluprof