PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-04-07
Otwórz swój taras na markizy
Właściwie dobrane markizy sprawią, że także temperatura wewnątrz domu będzie znacznie niższa niż na zewnątrz, co zapewni komfort domownikom w każdej sytuacji.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Markizy zwykły kojarzyć się nam z eleganckimi restauracjami, delikatesami. Tymczasem dobrze dobrane stanowią nie tylko ciekawy element wyposażenia tarasu bądź ogrodu, ale też dają przyjemny cień w letnie upalne dni, zapewniając użytkownikom pełen komfort. Ale nie tylko! Bo automatyka ogrodowa to też, a może przede wszystkim optymalne wykorzystanie warunków pogodowych, oszczędność czasu i bezpieczeństwo.

Brak oślepiającego słońca i delikatny chłód w nawet najbardziej gorące dni sprawią, że każde spotkanie, grill czy przyjęcie na świeżym powietrzu będą niezapomnianym wydarzeniem. Właściwie dobrane markizy sprawią, że także temperatura wewnątrz domu będzie znacznie niższa niż na zewnątrz, co zapewni komfort domownikom w każdej sytuacji.


fot. Somfy

A już zainstalowanie napędu i zautomatyzowanie markiz to też sposób na dodatkową przestrzeń na tarasie, która będzie sprzyjała wypoczynkowi bez względu na porę dnia. Dzięki rozwojowi technologicznemu i coraz nowocześniejszym akcesoriom oraz czujnikom, sterowanie automatyką tarasową staje się intuicyjne i komfortowe.

Warto mieć na uwadze, że markizy z napędem nie tylko chronią przed słońcem, ale dzięki dodaniu - na ścianie tarasu lub profilu markizy - systemów oświetlenia i ogrzewania, dają możliwość korzystania z tarasu również wieczorami.. Specjalne panele świetlne i promienniki kwarcowo-halogenowe wyposażone są w system radiowy, więc można nimi sterować za pomocą pilota. To, co wyróżnia promienniki kwarcowo-halogenowe od innych grzejników, to możliwość regulacji poziomu natężenia ciepła, a co za tym idzie, oszczędność energii (nawet do 30%).


fot. Somfy

Ze względu na swoje gabaryty i budowę zbliżoną do żagla, markizy reagują na każdy podmuch wiatru. Aby zabezpieczyć się przed ewentualnym zniszczeniem markizy, Somfy proponuje  wyposażenie osłon w specjalne czujniki wiatru i słońca. Kiedy zaczyna świecić słońce, markiza reaguje na promienie słoneczne i rozwija się. W przypadku zmiany aury lub silnego wiatru, markiza automatycznie chowa się. Po wykryciu zaprogramowanej wstępnie przez instalatora prędkości wiatru, markiza zamknie się automatycznie, nawet gdy nikogo nie będzie w domu Dzięki temu użytkownicy nie muszą się już martwić o uszkodzenie mechanizmu lub tkaniny markizy spowodowane zbyt silnym wiatrem, nawet podczas nieobecności w domu.

Zasilane kablowo lub solarnie czujniki w dowolnym momencie mogą być włączane lub wyłączane za pomocą pilota. W systemie io-homecontrol® (system domu inteligentnego Somfy), za pomocą pilota można także zmieniać ustawienia czujnika nasłonecznienia. Daje to pełną elastyczność w zakresie sterowania nasłonecznieniem tarasu, nawet wtedy, gdy nie ma nikogo w domu.


fot. Somfy

Jakby tego było mało, czujniki Somfy potrafią odróżnić pojedyncze podmuchy od wichury i odpowiednio zareagować. Wszystko dzięki regulacjom zainstalowanym w czujnikach (w systemie io-homecontrol® ustawiamy to za pomocą pilota). Jeśli drgania wywołane przez podmuch wiatru są zbyt duże markizy same się zamykają.

Dobrze dobrane i nowoczesne markizy są świetnym uzupełnieniem wystroju wnętrz i będą nam służyć przez lata.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy