PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-03-06
Targi w Stuttgarcie pokazały siłę branży
Somfy do Stuttgartu przywiozło kilka nowości: ultra ciche napędy do rolet Sonesse, aktualizację systemu TaHoma z niezwykle czytelnym i przyjaznym użytkownikom interfejsem.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Blisko 900 wystawców, z tego kilkudziesięcioosobowa grupa przedsiębiorców z Polski, ponad 60 tys. zwiedzających ze 122 krajów - zakończone właśnie 20. Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych  R+T w Stuttgarcie były wyjątkowe pod każdym względem.

- Odbywające się w dniach 24-28 lutego targi to było pięć dni naprawdę wytężonej pracy. Z polskiego oddziału Somfy przyjechaliśmy w silnej grupie, byli niemal wszyscy handlowcy, którzy tutaj właśnie mieli okazję spotkać się ze swoimi klientami, nawiązać nowe kontakty biznesowe, a przede wszystkim zapoznać się ze wszystkimi nowościami jakie dla swoich klientów szykuje firma Somfy - mówi Radosław Borkowski, Dyrektor Zarządzający Somfy sp. z o.o. - Cała grupa Somfy przygotowywała się do tego wydarzenia od miesięcy. To w końcu najważniejsze spotkanie naszej branży, organizowane raz na trzy lata, gdzie można się przekonać o trendach i rozwiązaniach, które będą obowiązywały na rynku przez kolejne lata.

Somfy do Stuttgartu przywiozło kilka nowości: ultra ciche napędy do rolet Sonesse, aktualizację systemu TaHoma z niezwykle czytelnym i przyjaznym użytkownikom interfejsem (dom inteligentny io-homecontrol), nowy designerski pilot NiNa. Na stoisku o wielkości 900 mkw można było wszystkiego dotknąć, wypróbować i sprawdzić. Zmieniła się także koncepcja marketingowa firmy i jej hasło: z Home Motion by Somfy na Somfy Building Happiness, co ma odzwierciedlać filozofię firmy przyjaznej, rodzinnej, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie i swojego domu.

W 9 halach wystawowych trudno było o dzień, kiedy nie było tłumów. I rzeczywiście, potargowe statystyki potwierdzają - tegoroczne targi w Stuttgarcie były rekordowe pod każdym względem: zarówno ilości wystawców jak i liczby zwiedzających, a na tych kilka dni Stuttgart zamienił się w istną Wieżę Babel, gdzie język chiński przeplatał się z językiem rosyjskim, angielski z hiszpańskim, a włoski z polskim i francuskim, itp. Bardzo silną grupę, zarówno wśród wystawców jak i zwiedzających stanowili i Polacy. Rekordowo było i pod innym względem - z targowych statystyk wynika, że ponad połowa zwiedzających przyjechała z zamiarem inwestycji o wartości kilku tysięcy i więcej euro.

- Z Polski przyjechało 35 firm, to bardzo duży wzrost w porównaniu do lat ubiegłych i świadczy o tym, jak ważne miejsce na tym rynku zajmuje Polska - mówi Daniel Kwapich, dyrektor handlowy Somfy sp. z o.o. - Po tych targach widać w jakim kierunku idziemy. Nastawiamy się na technologie cyfrowe. W 2007 roku został zaprezentowany pierwszy smartfon, w 2010 pierwszy i-pad, w 2014 zaczęło się mocno rozwijać technologia inteligentnych budynków.  Globalna wioska to już nie jest tylko slogan i my jako Somfy chcemy w tym uczestniczyć. Z badań wynika, że w 2020 roku blisko 50 mld różnych urządzeń dziennie będzie podłączonych do internetu. 

Co trzy lata targi prezentują liczne nowości techniczne, innowacje produktowe i najnowsze trendy pojawiające się w branży żaluzji, rolet, markiz, osłon przeciwsłonecznych wewnętrznych i zewnętrznych, tekstyliów technicznych, bram, ogrodzeń i siatek, okien i okiennic oraz urządzeń napędowych, systemów sterowania i elektrycznych systemów bezpieczeństwa.

W tym roku dużym zainteresowaniem cieszyły się tematy związane z oszczędnością energii, komfortem i bezpieczeństwem.  Rozwój branży spowodował, że na targi przyjechały liczne grupy zawodowe, jak i producenci okien, konsultanci energii, elektrycy, ale i architekci i planiści, od których tak często przecież zależy jakie rozwiązania zostaną przyjęte na rynku.
SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy