PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-08-28
Montujemy markizy
Dobry montaż to podstawa nie tylko w przypadku okien i drzwi, lecz także towarzyszących stolarce otworowej akcesoriów, takich jak markizy.

FAKRO Sp. z o.o.
ul. Węgierska 144A
33-300 Nowy Sącz

tel. 18 444 04 44
fax 18 444 03 33
fakro@fakro.pl
www.fakro.com.pl

» więcej o firmie

Fachowo zainstalowane markizy, będą właściwie spełniać swoje funkcje i zapewnią bezpieczne użytkowanie. Zadbajmy o ich odpowiedni montaż a oszczędzimy sobie późniejszych problemów z eksploatacją i wydatków związanych z ewentualnymi naprawami.

Funkcjonalne dodatki pozwalają na „podrasowanie" okna i zwiększenie komfortu użytkowników wyposażonego w nie budynku. Przykładem takiego rozwiązania są nowoczesne markizy, które zapewniają dopływ naturalnego światła do wnętrz, jednocześnie chroniąc je przed nadmiernym nagrzewaniem w wyniku działania promieni słonecznych. Nawet najwyższej jakości markizy nie będą nam dobrze służyć, jeśli nie zostaną właściwie zamontowane.

Samodzielnie czy z pomocą fachowca?

Nowoczesne osłony w postaci markiz likwidują najczęściej występujące niedogodności związane z użytkowaniem okien. Skutecznie zatrzymują promieniowanie słoneczne, dzięki czemu pomieszczenia chronione są przed nadmiernym nagrzewaniem. Zapewniają prywatność, ograniczając wgląd do domu z zewnątrz a jednocześnie są przezierne, co umożliwia domownikom obserwację najbliższej okolicy. Dodatkowo, pełnią rolę siatki zabezpieczającej dostęp do domu uciążliwym insektom.


Markiza zewnętrzna AMZ Solar
fot. FAKRO

Wybierając markizy, musimy również zadbać o ich instalację. Renomowani producenci, poza samą sprzedażą, zapewniają również usługę montażową wykonywaną przez wykwalifikowaną ekipę. - Montaż markiz należy powierzyć fachowcom, którzy posiadają niezbędne umiejętności i doświadczenie w tym zakresie - radzi Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu firmy FAKRO, producenta okien dachowych i akcesoriów do okien - Powinna to być rekomendowana przez producenta ekipa, współpracująca z punktem handlowym, w którym zakupujemy wyrób. Takie rozwiązanie stosujemy w FAKRO, dzięki czemu montaż przebiega szybko i sprawnie a odbiorca ma pewność, że został on wykonany profesjonalnie, zgodnie z zaleceniami - podkreśla ekspert.

Przeprowadzenie samodzielnego montażu, nawet jeśli posiadamy umiejętności majsterkowania, może sprawić nam problemy i nie zapewnić odpowiedniego połączenia okna i markizy. Lepiej więc zostawić sprawę fachowcom, aby później w pełni cieszyć się estetyczną i funkcjonalną konstrukcją, która zwiększy komfort przebywania w domu.

Ochrona na lata

Dobrze zainstalowana, nowoczesna osłona okienna jest stabilna i wytrzymała. - Specjalne połączenie tkaniny, z której wykonana jest markiza  z profilem tworzącym jej stelaż zapewnia odporność na wiatr - tłumaczy Janusz Komurkiewicz - Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o prędkości do 120 km/h a wiatru bocznego aż do 220 km/h - uzupełnia przedstawiciel FAKRO. Fachowy montaż to również gwarancja estetycznej, dobrze dopasowanej do okna konstrukcji, która idealnie komponuje się z elewacją budynku, stanowiąc nie tylko ochronę, ale i ozdobę.

Przy zakupie okien czy drzwi oraz dodatkowych elementów ich wyposażenia wydaje się, że możemy zaoszczędzić na montażu. Tymczasem, nie ma tu miejsca na kompromisy i drogę na skróty. Nieprawidłowo przeprowadzona instalacja prędzej czy później odbije się na eksploatacji i sprawi, że produkt w efekcie nie spełni naszych oczekiwań. Wybierając osłony okienne zwróćmy uwagę na renomę producenta i to, czy zapewnia on profesjonalny montaż oferowanych przez siebie rozwiązań. Dzięki temu, unikniemy niemiłych niespodzianek i będziemy czerpać przyjemność  z przebywania w chronionym przez markizę pomieszczeniu.


źródło: Fakro