PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-08-25
Nowy dyrektor zarządzający Somfy Sp. z o.o.
Radosław Borkowski od 1 września br. obejmie obowiązki Dyrektora Zarządzającego Somfy Sp. z o.o.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Radosław Borkowski od 1 września br. obejmie obowiązki Dyrektora Zarządzającego Somfy Sp. z o.o. Zastąpi na tym stanowisku Jacka Gromniaka, który na czele spółki stał od sierpnia 2001 roku.

Radosław Borkowski ma 35 lat, a z Somfy Sp. z o.o. związany jest od 2001 roku. Karierę rozpoczynał w dziale sprzedaży na stanowisku kierownika sprzedaży regionu północnej Polski (2002). W kolejnych latach objął stanowisko Menadżera ds. kluczowych klientów oraz Kierownika sprzedaży B2B, w 2009 roku objął funkcję Dyrektora Handlowego, od 2011 był odpowiedzialny za marki Somfy, Simu, ASA oraz Mingardi Magnetic w Polsce i na Litwie.

Radosław Borkowski jest także współzałożycielem i wiceprezesem Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki. Ma wykształcenie humanistyczno-ekonomiczne, w 2014 roku skończył Master of Business Administration (MBA) Erasmus University Rotterdam, GFKM, University of Gdansk.

„Jestem przekonany, że wiedza na temat rynku, którą zdobyłem przez ostatnie trzynaście lat pracy w Somfy, jak i znajomość wszystkich procesów funkcjonowania organizacji, pozwoli mi na sprawne zarządzanie firmą" - podkreśla nowo powołany dyrektor zarządzający.

Jako jedno z pierwszych zadań na nowym stanowisku dyrektor Radosław Borkowski wymienia zakończenie projektu uruchomienia Centrum Dystrybucyjnego w Niepołomicach.

„To będzie nie lada wyzwanie dla naszej Spółki, bo zależy nam, żeby nasi Klienci nie odczuli żadnych skutków ubocznych tego przedsięwzięcia. To dla nas obecnie zadanie priorytetowe. Magazyn w Warszawie jest wykorzystany w 100%, a przy tak dynamicznym rozwoju i planach na przyszłość musimy zabezpieczyć naszą dzienną sprzedaż.

W obszarze marketingu i komunikacji kolejne lata to systematyczna budowa marki zarówno na polskim jak i litewskim rynku. Równie ważnym  zadaniem będzie także rozwój nowych kanałów dystrybucji. Chcemy w sposób zauważalny wejść na rynek automatyki bramowo-garażowej jak i otwieraczy okiennych, a w szczególności systemów oddymiających RWA".

Somfy Sp. z o.o. jest w Polsce od lat liderem na rynku automatyki do rolet i markiz. W tym roku w czerwcu, w Niepołomicach (woj. małopolskie) otwarta została fabryka Sopem (należąca do Grupy Somfy), która docelowo ma zatrudniać nawet 800 osób, kolejnych 1500 ma znaleźć zatrudnienie w firmach kooperujących z Sopem. Fabryka w Niepołomicach ma zaopatrywać głównie rynki Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Ukrainy i Rosji, ale przede wszystkim rynek polski, na którym spółka Somfy z każdym rokiem systematycznie zwiększa sprzedaż swoich produktów.

 

„W mojej ocenie rynek ostatnio zatoczył koło. Jak zaczynałem swoją przygodę z tą branżą w 2001 roku, rynek był niewielki, ale świadomy produktu. Opierał się o kilku dużych, jak na tamte lata, graczy plus hurtownie. Przez ten czas hurtownie w sposób naturalny zostały wyeliminowane z rynku, pozostali tylko producenci. Ta sytuacja uległa zmianie po zalewie rynku przez włoskich producentów tanimi silnikami. Tuż po tym pojawiła się kolejna fala fascynacji chińskimi rozwiązaniami. Teraz jednak odnoszę wrażenie, że z powrotem wróciliśmy do rynku świadomego wyboru produktu. Jestem też pełen podziwu dla naszych klientów, którzy w tak krótkim okresie czasu, przez jedno dziesięciolecie, tak wykorzystali swoje szanse i rozwinęli firmy, że stały się bardziej nowoczesne niż ich zachodnioeuropejscy konkurenci - podkreśla nowo powołany dyrektor Somfy Sp. z o.o.."SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy