PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-08-20
Owadom wstęp wzbroniony
Dzięki odpowiednio dobranym i zamontowanym moskitierom możemy cieszyć się powiewem letniego powietrza i słońcem bez obaw o to, że ...

ALUPROF S.A.
ul. Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała

tel. 33 819 53 00
fax 33 822 05 12
info@aluprof.eu
www.aluprof.eu

» więcej o firmie

Lato to czas, w którym chętnie wpuszczamy do domu promienie słońca i świeże powietrze. Popołudniowy relaks przy otwartym oknie pozwala nabrać sił przed kolejnym dniem. Błogie chwile mogą jednak skutecznie popsuć brzęczące muchy, natrętne meszki czy gryzące komary. Na szczęście możemy zabezpieczyć wnętrze przed tymi nieproszonymi gośćmi.

Odpowiednia wentylacja pomieszczeń jest bardzo ważna niezależnie od pory roku. Umożliwia ona bowiem pozbycie się nadmiaru wilgoci i zanieczyszczeń a tym samym zachowanie zdrowego klimatu. Latem jednak przez otwarte okno, razem ze świeżym powietrzem dostają się do wnętrza dokuczliwe owady. Czy oznacza to, że przez kilka miesięcy jesteśmy skazani na życie w szczelnie zamkniętym domu? Nic podobnego, tu z pomocą przychodzą nam moskitiery.

Dzięki odpowiednio dobranym i zamontowanym moskitierom możemy cieszyć się powiewem letniego powietrza i słońcem bez obaw o to, że nasi domownicy zostaną ukąszeni przez insekty. Ukąszenia niektórych owadów np. os mogą wywołać gwałtowną reakcję alergiczną. Szczególnie narażone są na nią osoby starsze i dzieci. Ugryzienia komarów i niepozornych meszek powodują bolesne, swędzące ślady, które mogą pozostawać na skórze przez dłuższy czas. Na okres letni warto zatem rozważyć montaż moskitiery.


Siatki w dostępnych obecnie na rynku moskitierach mają drobne oczka, które zabezpieczą nasz dom nawet przed małymi owadami a jednocześnie nie zasłonią widoku za oknem. Nie musimy się także martwić o montaż - z łatwością możemy to zrobić sami. Nowoczesne moskitiery wyposażone są w zaczepy obejmujące zewnętrzną ramę okna. Rozwiązanie to nie wymaga ingerencji w stolarkę i umożliwia łatwy demontaż na przykład przed zimą - tłumaczy Bożena Ryszka, Kierownik Działu Marketingu i PR z Aluprof.

W ofercie Aluprof znajdziemy moskitiery ramkowe MRS, MRSZ, MRO i MRP, różniące się między sobą sposobem mocowania i funkcjonalnością. Moskitiery okienne MRS i MRSZ montowane są na zewnątrz okna, dzięki łatwym w użyciu zaczepom, które możemy w razie potrzeby zdjąć. MRS dedykowana jest do okien PVC i drewnianych, zaś moskitiera MRSZ stosowana jest do okien aluminiowych. Przeznaczone do drzwi tarasowych lub balkonowych, systemy MRO i MRP pozwalają natomiast na ich otwieranie i zamykanie. Pierwsza z nich mocowana jest bezpośrednio do ramy lub ościeżnicy. Producent wyposażył to rozwiązanie w zawiasy z samodomykaczem, który domyka otwarte skrzydło. Moskitiera przesuwana MRP dobrze sprawdza się w przypadku balkonów o dużych rozmiarach i tam, gdzie miejsce jest ograniczone. Profile moskitier dostępne są w odcieniach drewnopodobnych - złoty dąb i orzech lub kolorach - biały, brązowy i szary antracyt. Na życzenie klienta możliwe jest także wykonanie profili w barwach z palety RAL.
Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w Czechach, Niemczech, Rumunii, Wielkiej Brytanii, a także na Ukrainie i Węgrzech. Główna siedziba Aluprof S.A. znajduje się w Bielsku-Białej, gdzie zlokalizowane są także linie produkcyjne oraz centrum logistyczne. W oddziale w Opolu, wytwarzane są systemy roletowe. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych firmy wynosi blisko 80 000 m².

Jakość produktów jest dla Aluprof wartością nadrzędną, dlatego inżynierowie Aluprof nieustannie opracowują zaawansowane technologicznie rozwiązania, odpowiadające na potrzeby nowoczesnego budownictwa w zakresie energooszczędności i swobody projektowania. W firmie wdrożony został system zarządzania jakością ISO 9001-2001, który zapewnia zgodność oferowanych produktów z normami europejskimi. W ramach Grupy Kęty, w Złotowie funkcjonuje akredytowane Laboratorium Pomiarowo-Badawcze, dysponujące innowacyjnymi urządzeniami m.in. największą w Europie Środkowo-Wschodniej komorą do badań okien, drzwi, fasad oraz żaluzji zewnętrznych. Wysoką jakość produktów potwierdzają liczne nagrody przyznane przez specjalistów m.in. Lider Rynku 2013, Konsumencki Lider Jakości 2013, Dynamiczna Firma, Kryształowy Profil 2011, Gepardy Biznesu 2011, Efektywna Firma 2011, Duża Perła Polskiej Gospodarki, Diamenty Forbesa, Brązowe Godło Jakości QI, Jakość Roku 2009, Laur Klienta 2009, Diament Lidera Polskiego Biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, Orły Polskiego Budownictwa, Medal Europejski.

Firma, podobnie jak wszystkie spółki należące do Grupy Kęty, od początku swojej działalności stara się pomagać osobom najbardziej potrzebującym. W tym celu utworzona została Fundacja „Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", która wspiera dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i promuje ideę rodzinnych form opieki zastępczej.

Grupa Kapitałowa Kęty S.A. jest liderem branży aluminiowej w Polsce. Holding tworzy 18 spółek, prowadzących działalność zarówno w kraju, jak i zagranicą. Rocznie przetwarzają one blisko 55 000 ton surowców aluminiowych. Wśród 2 000 odbiorców Grupy znajdują się międzynarodowe koncerny, duże i średnie przedsiębiorstwa oraz hurtownie reprezentujące niemal wszystkie gałęzie przemysłu m.in. budowlaną, motoryzacyjną, elektromaszynową i spożywczą.

źródło: Aluprof