PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-07-08
Rolety bambusowe – must have w domu w stylu eko
Rolety bambusowe stanowią naturalne dopełnienie ekologicznych pomieszczeń: chronią przed słońcem oraz ...

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

We wnętrzach urządzonych w stylu ekologicznym łatwo poczuć klimat najodleglejszych zakątków Ziemi. Ich atmosferę tworzą przedmioty wytworzone z naturalnych surowców. To dlatego w pokojach eko przeważają dodatki wykonane z bambusa, rattanu, drewna czy wikliny. W ten trend wpisują się również rolety - obowiązkowo bambusowe!   

Wzornictwo ekologiczne garściami czerpie z natury, faworyzuje naturalne tkaniny, bambus, ale też rodzime gatunki drzew, ceramikę i kolory ziemi, jak ciepłe beże, brązy, zgaszone zielenie czy écru. Drewno i motywy roślinne pojawiają się w tego typu wnętrzach zarówno jako baza (na podłogach, ścianach), ale również w postaci dodatków. Rolety bambusowe stanowią naturalne dopełnienie ekologicznych pomieszczeń: chronią przed słońcem oraz wzrokiem sąsiadów, a zarazem zaprowadzają we wnętrzu przyjemną, ciepłą atmosferę. To dobre rozwiązanie dla osób, które cenią naturalne dodatki i nie zależy im na pełnym zaciemnieniu wnętrza - tego rodzaju rolety wpuszczają do pokoju delikatne, rozproszone światło, dlatego zwykle montowane są w kuchni i salonie. Znacznie rzadziej w sypialni.   

W zależności od wybranego modelu roletę bambusową montuje się na ścianie lub ramie okna. W pierwszym przypadku będziemy potrzebować śrubek i wiertarki, w drugim - dodatkowych uchwytów. - Roleta bambusowa wykonana jest z cienkich patyczków bambusa, między którymi występują przepuszczające światło przestrzenie. Produkt zwija się za pomocą sznurka. Choć rozwiązanie oparte jest na prostym mechanizmie, to gdy ktoś raz zamontuje w swoim domu taką roletę, bardzo szybko zaczyna polecać ją znajomym - mówi Leszek Jarema, ekspert marki Lotari.

Choć wielu osobom styl ekologiczny kojarzy się z folklorem, w rzeczywistości łączy on w sobie cechy dizajnu nowoczesnego i klasycznego. Dodatki eko pasują do pomieszczeń o różnych obliczach: od rustykalnych po minimalistyczne. Najważniejszą zasadą jest poszanowanie natury.Lotari dostarcza nieszablonowych rozwiązań w zakresie aranżacji wnętrz, a w szczególności okien. Indywidualne podejście marki do klienta znajduje odzwierciedlenie w jej portfolio, na które składają się: rolety, tapety, naklejki easy dot, abażury, obrazki, a od niedawna także poduszki z nadrukiem. Rolety można stworzyć tu na indywidualne zamówienie, dzięki narzędziu Dekorator Lotari. Umożliwia ono pełną personalizację rolety: dostosowanie wymiarów, wzoru i rodzaju tkaniny do indywidualnych preferencji. Marka Lotari powstała, aby zaspokajać pragnienia osób, które cenią sobie dobry design, indywidualny charakter i nieszablonowe rozwiązania. Należy ona do firmy Franc Gardiner Sp. z o.o., wiodącego producenta rolet, działającego na rynku od 2002 roku. Siedziba firmy mieści się w Świdnicy, w woj. dolnośląskim.

źródło: Lotari