PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-06-25
Jak ochronić dom przed słońcem?
Rolety wewnętrzne są skuteczną metodą zapewniającą ochronę domu przed nasłonecznieniem i jego skutkami.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

W słoneczne dni szukamy miejsc dających wytchnienie i odpoczynek. Co jednak zrobić, gdy nie możemy ich znaleźć nawet we własnym domu? Sprawdzonym i niedrogim sposobem, który uchroni nas przed promieniami, są wewnętrzne rolety okienne.

Jednym z warunków komfortowego spędzania czasu - czy to w domu, czy w pracy - jest odpowiednia temperatura pomieszczenia. Zapewnić ją pomogą rolety, dzięki którym będziemy mieć pełną kontrolę nad promieniami wpadającymi do wnętrza. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, do wyboru mamy rolety transparentne (przepuszczające część światła), w pełni zaciemniające pomieszczenie oraz typu „dzień i noc".


Światło pod kontrolą

Rolety transparentne zatrzymują światło do pewnego stopnia. Dzięki swoim właściwościom, fakturze i rodzajowi tkaniny, zapewniają prywatność, ograniczają nagrzewania się wnętrz, ale nie stanowią 100-procentowej ochrony przed promieniami. - Tego rodzaju rolety sprawdzają się przede wszystkim w pokojach, w których przebywamy w ciągu dnia: w salonie, kuchni, jadalni oraz pomieszczeniach na niższych kondygnacjach, gdzie częściowe zaciemnienie wnętrza zapewniają m.in. drzewa i inne elementy infrastruktury - tłumaczy Leszek Jarema, ekspert marki Lotari. Stopień zaciemnienia możemy regulować również poprzez wybór koloru rolety. Im będzie on jaśniejszy, tym światła w pokoju będzie więcej. Wybór należy do nas.

Pełne zaciemnienie

Rolety charakteryzujące się najwyższym stopniem zaciemnienia, czyli zaciemniające, nie przepuszczają światła, a latem gwarantują cień i chłód. - Tego rodzaju rolety najlepiej stosować w pokojach, w których nie przebywamy często w ciągu dnia, jak na przykład w sypialniach. Polecane są też do pomieszczeń na wyższych kondygnacjach. W sklepie Lotari.pl dostępne są ponadto rolety pokryte specjalną srebrną powłoką, która skutecznie odbija promienie UV. Membrana w największym stopniu zapobiega nagrzewaniu wnętrz - wyjaśnia ekspert.


Na dzień, na noc

Kolejny rodzaj rolet - typu „dzień i noc" - tworzą osłony zbudowane z tkaniny ułożonej w naprzemienne, poziome pasy, transparentne i zaciemniające. Zastosowany system pozwala kontrolować ilość światła wpadającego do wnętrza, a dzięki temu uzyskać w zależności od potrzeb efekt pełnego lub częściowego zaciemnienia (prześwitu).

Rolety wewnętrzne są skuteczną metodą zapewniającą ochronę domu przed nasłonecznieniem i jego skutkami. Za wyborem rolet przemawiają także łatwość montażu oraz niezawodność - rolety wewnętrzne spełniają swoją funkcję 365 dni w roku, przez wiele lat. Dzięki nim osiągniemy swobodę i dyskrecję, a wnętrzu nadamy niepowtarzalny charakter oraz swoisty mikroklimat, który będzie chronił nas przed wysoką temperaturą w upały.

http://lotari.pl/in/rbonlineLotari dostarcza nieszablonowych rozwiązań w zakresie aranżacji wnętrz, a w szczególności okien. Indywidualne podejście marki do klienta znajduje odzwierciedlenie w jej portfolio, na które składają się: rolety, tapety, naklejki easy dot, abażury, obrazki, a od niedawna także poduszki z nadrukiem. Rolety można stworzyć tu na indywidualne zamówienie, dzięki narzędziu Dekorator Lotari. Umożliwia ono pełną personalizację rolety: dostosowanie wymiarów, wzoru i rodzaju tkaniny do indywidualnych preferencji. Marka Lotari powstała, aby zaspokajać pragnienia osób, które cenią sobie dobry design, indywidualny charakter i nieszablonowe rozwiązania. Należy ona do firmy Franc Gardiner Sp. z o.o., wiodącego producenta rolet, działającego na rynku od 2002 roku. Siedziba firmy mieści się w Świdnicy, w woj. dolnośląskim.

źródło: Lotari