PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-06-11
Bezpieczne okno w pokoju dziecięcym
Jak zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania wszelkich osłon okiennych (często wyposażonych w niebezpieczne dla najmłodszych taśmy i sznurki) w pokoju dziecięcym?

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Pokój dziecięcy to szczególne miejsce w domu, które zasługuje na wyjątkową uwagę w zakresie bezpieczeństwa. Często wiszące sznurki np. od żaluzji czy roletek materiałowych stanowią zagrożenie dla dziecka, które może się w nie zaplątać czy owinąć. Warto rozważyć zautomatyzowanie osłon, które zapewni maksymalne bezpieczeństwo, a cicha i płynna regulacja napędów podniesie komfort ich użytkowania.


©Somfy

Znajdujące się w pokoju dziecięcym produkty wyposażone w przewody elektryczne lub sznurki mogą stanowić realne zagrożenie dla najmłodszych. Ciekawe świata dziecko, interesuje się nie tylko tym co znajduje się w pokoju, ale również krajobrazem na zewnątrz. Często, to okno staje się obiektem zainteresowania a wiszące sznurki od zasłon, wewnętrznych rolet i żaluzji, stanowią zagrożenie zaplątania w nie dzieci i szeregu licznych obtarć szyi.


©Somfy

W trosce o bezpieczeństwo dziecka należy zawsze umieszczać przewody poza jego zasięgiem. Istniejące wymagania bezpieczeństwa dla żaluzji i rolet w Polsce, które obowiązują od 2009 roku, mają na celu wyeliminowanie zagrożenia uduszenia małych dzieci przez sznurki do regulowania różnego rodzaju rolet.  Określa je norma PN- EN 13120: 2010 „Zasłony wewnętrzne - Wymagania eksploatacyjne łącznie z bezpieczeństwem", którą znaleźć można pod adresem:
http://www.uokik.gov.pl/informacje_o_produktach.php?pytanie=1164#faq1164


©Somfy

- Oczywiście nie trzeba rezygnować z wygody i funkcjonalności rolet czy żaluzji, wystarczy wybrać  te, które są najbezpieczniejsze. Zautomatyzowane osłony nie tylko zagwarantują bezpieczeństwo, ale zapewnią również maksymalny komfort dziecka, a ich intuicyjna obsługa wpłynie na wygodę  użytkowania. Warto również podkreślić, że płynna regulacja tempa rozwijania i zwijania osłony umożliwia wczesne wyhamowanie jej prędkości - podkreśla Cezary Krupa, Business Developer Home & Building, SOMFY

Wśród systemów sterowań dostępnych obecnie na rynku, możemy znaleźć przewodowe sterowniki indywidualne, przewodowe sterowniki grupowe oraz bezprzewodowe sterowanie radiowe.


©Somfy

Przewodowy sterownik indywidualny to najprostszy sposób automatyzacji - jeden przełącznik służy do obsługi jednej osłony. Przewodowe sterowniki grupowe pozwalają na zdalną obsługę kilku osłon jednocześnie automatycznie lub ręcznie z centralnego stanowiska obsługi. Z kolei bezprzewodowe sterowanie radiowe nie wymaga żadnych przewodów sterujących.

- Ta ostatnia opcja jest najbardziej przydatna jeśli nie pomyśleliśmy wcześniej o doprowadzeniu prądu do okna, a chcielibyśmy wyposażyć je w zautomatyzowane żaluzje lub rolety. System bezprzewodowy nie wymaga kłucia ścian, dlatego idealnie nadaje się do modernizacji, czy też remontu. Do wyboru istnieje wiele wariantów pilotów, nadajników ściennych, włącznie z automatyką słoneczną np. czujnik Thermis WireFree RTS oraz programatorami czasowymi, co pozwala dostosować system sterowania do indywidualnych potrzeb - dodaje Cezary Krupa, SOMFY.


©Somfy

Jednym z popularniejszych i najprostszych w obsłudze pilotów używanych do sterowania są te z programowaniem pozycji komfortowej. Klawisz „my" oznacza ustawienie rolety czy też żaluzji w pozycji najbardziej odpowiedniej dla nas i naszego dziecka, pozwalając na dostosowanie intensywności oświetlenia do poziomu nasłonecznienia.

Zaawansowane programatory czasowe zwalniają nas z konieczności jakiejkolwiek regulacji pozycji osłon. Kiedy słońce za bardzo grzeje w okno, nie musimy pamiętać o zasłonięciu żaluzji lub rolet. Możemy ustawić scenariusz, który wykrywając wysoki poziom nasłonecznienia, jednocześnie automatycznie opuści osłonę czy też ustawi lamele do pożądanej przez nas pozycji, by polepszyć komfort termiczny i wizualny. Informację o wykonaniu polecenia otrzymamy na pilota lub też smart fon, bez konieczności sprawdzania stanu położenia osłony. Co równie istotne, dodatkową zaletą automatyki jest cicha praca napędów. Ten aspekt szczególnie nabiera znaczenia, kiedy nie chcemy zakłócić spokojnego snu naszego dziecka.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy