PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-05-15
100% zaciemnienia dzięki roletom
Możliwość regulowania ilości światła wpadającego do wnętrza to jeden z podstawowych powodów, dla których decydujemy się na zakup rolety.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Możliwość regulowania ilości światła wpadającego do wnętrza to jeden z podstawowych powodów, dla których decydujemy się na zakup rolety. Inną wybierzemy do salonu, gdzie pełne zaciemnienie nie odgrywa tak dużej roli, a inną do sypialni. Wewnętrzne rolety zaciemniające mogą różnić się swoimi właściwościami. Jak wybrać tę odpowiadającą wymaganiom?

- Kryterium wyboru możemy uzależnić od tego, od której strony mamy okna oraz jaki tryb życia prowadzimy. Jeśli nasza praca, obowiązki lub choroba wymuszają na nas kładzenie się spać w ciągu dnia, a sypialnia znajduje się od strony południowej, w pokoju warto zamontować rolety, które nie tylko nie przepuszczają promieni słonecznych, ale również odbijają je - wyjaśnia Leszek Jarema, ekspert marki PRAKTO.


Ważnym kryterium jest zatem rodzaj zastosowanej tkaniny. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na roletę podgumowaną - zatrzymującą światło nawet w 100% oraz pokrytą specjalną pastą, która również znacznie ogranicza nadmierne nasłonecznienie. Rolety ze srebrną powłoką odbijają promienie słoneczne, a dodatkowo zapobiegają nagrzewaniu się wnętrz i w ten sposób stwarzają optymalne warunki dla dobrego snu.

Pamiętajmy, że rolety mogą różnić się między sobą również sposobem montażu. Znajdziemy wśród nich osłony okienne do zamontowania na skrzydle okna (tzw. mini) oraz na ścianie lub suficie (rolety klasyczne).PRAKTO oferuje kompleksowe rozwiązania okienne. W ofercie marki znajduje się szeroki wybór rolet i akcesoriów uzupełniających, które pozwalają wybrać produkt praktyczny, łatwy w montażu i użytkowaniu, a zarazem estetyczny. Portfolio marki tworzą następujące kategorie produktowe: rolety klasyczne, rolety mini, rolety bambusowe, karnisze, żaluzje, akcesoria i mechanizmy do rolet. Produkty dostępne są w handlu tradycyjnym oraz marketach DIY w całej Polsce i Europie. PRAKTO należy do firmy Franc Gardiner Sp. z o.o., wiodącego producenta rolet, działającego od 2002 roku. Siedziba firmy mieści się w Świdnicy, w woj. dolnośląskim.
źródło: Prakto