PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-02-19
Zarządzanie temperaturą
Inteligentne zarządzanie temperaturą pozwala na pełną optymalizację systemu, który potrafi dodatkowo dostosować się do aktualnych warunków atmosferycznych.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Choć zima wydaje się odpuszczać, to jeszcze nie na tyle byśmy mogli zrezygnować z dogrzewania naszych domów i mieszkań. Wahania temperatur w dzień i w nocy powodują, że tradycyjne metody grzewcze często przyczyniają się do strat energii wynikających ze zbędnego przegrzewania pomieszczeń, lub też do dyskomfortu z powodu ich niedogrzania. Inteligentne zarządzanie temperaturą pozwala na pełną optymalizację systemu, który potrafi dodatkowo dostosować się do aktualnych warunków atmosferycznych, dzięki czujnikom temperatury zewnętrznej.

Współczesne programowalne termostaty posiadają różne tryby pracy, często z możliwością dopasowania do dnia tygodnia. Jednak wykorzystanie w pełni ich potencjału jest możliwe dopiero po wpięciu ich do centralnego systemu sterowania, np. TaHoma, w technologii io-homecontrol. Ta integracja pozwala na dopasowanie temperatury w pomieszczeniach w zależności od obecności mieszkańców, od ich indywidualnych potrzeb i wymagań w określonej porze dnia.


©Somfy

- W domach są takie miejsca, które wykorzystywane są rzadziej niż pozostałe strefy lub też bardzo sporadycznie, na przykład pomieszczania gościnne. Inteligentny system wykrywając dłuższą nieobecność, przełącza ustawienie temperatury z trybu komfortowego na oszczędność energii lub też może wyłączyć ogrzewanie całkowicie. Straty ciepła minimalizowane są także, kiedy chcemy na przykład przewietrzyć mieszkanie. System wykrywa otwarte drzwi lub okna i wówczas wyłącza piec - podkreśla Cezary Krupa, Product Marketing Manager Somfy Sp. z o.o.

Ogrzewaniem możemy również sterować godzinowo. Kiedy kładziemy się spać ogrzewanie się zmniejsza. Z  kolei nad ranem tuż przed naszą pobudką system aktywuje ogrzewanie np. w sypialni i w łazience, by uprzyjemnić nam początek dnia. Dzięki indywidualnym ustawieniom temperatury dbamy o zdrowszy sen i zwiększamy komfort odpoczynku.

Również podczas naszego powrotu z pracy do domu, inteligentny system odpowiednio wcześniej uruchomi ogrzewanie.  W każdym momencie możemy także zdalnie zmienić czas aktywacji ogrzewania dzięki aplikacji TaHoma, na smartfonie lub tablecie. Jest to przydatna funkcja wówczas gdy wracamy do domu wcześniej lub też później niż zakładaliśmy.  


©Somfy

- Inteligentny system potrafi także korzystać z warunków atmosferycznych. Kiedy na przykład po jednej stronie domu jest silne nasłonecznienie, które podnosi nam temperaturę wewnątrz pomieszczenia, system dostosowuje się i wyrównuje temperaturę grzania - dodaje Cezary Krupa.

Centralny system zarządzania umożliwia sterowanie nie tylko termostatem, ale również roletami, które tworzą dodatkową, szczelną warstwę izolacyjną, chroniąc nas dodatkowo przed nocnym chłodem czy wiatrem. Kiedy system odnotuje chłodniejszą temperaturę na zewnątrz o zachodzie słońca, może opuścić rolety do połowy aby na przykład po 15 minutach zamknąć je całkowicie, izolując okno jak najwcześniej przed utratą ciepła.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Somfy dba o nieustanny rozwój funkcjonalności i upraszczanie czynności domowych. Zbudowana w oparciu o io-homecontrol automatyka domowa została stworzona na nowo jako prosta, elastyczna i bezprzewodowa technologia dwu-kierunkowa, posiadająca zabezpieczenia najwyższej klasy.

Szeroki wachlarz urządzeń umożliwia spersonalizowanie instalacji i sprawia, że życie codzienne jest pozbawione zbędnych ograniczeń. Przykładowo za jednym kliknięciem lub po wykryciu ruchu w pomieszczeniu wiele zmechanizowanych produktów io zostaje ustawionych w ulubionych pozycjach (rolety, zasłony, oświetlenie, okna dachowe itp.). Scenariusze umożliwiają zapisanie i odtworzenie na żądanie ulubionego nastroju w wybranym momencie, lub jako reakcję na zmienne czynniki zewnętrzne - jasność, temperatura, ruch, wiatr, dym, pora dnia, itp.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

Ważniejsze daty SOMFY:

1960 Narodziny SOMFY
1961 Pierwszy silnik rurowy
1981 Pierwsza automatyka słoneczno-wiatrowa
1969 Pierwsza filia SOMFY poza Francją - Tübingen Niemcy
1996 Powstanie filii w Polsce
2011 Sprzedaż 100 milionowego napędu
 
Stowarzyszenie io-homecontrol - zostało założone przez Somfy i Velux w 2002 r. i już na samym początku umieściło jakość na pierwszym miejscu na liście swoich priorytetów. Stowarzyszenie to obecnie zrzesza wiodących specjalistów z branży wyposażenia domu, gwarantujących doskonałą kompatybilność pomiędzy wszystkimi produktami, a także zachowanie integralności protokołu.

źródło: Somfy