PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-02-07
Romantyczny nastrój w domu na zawołanie?
Zorganizowanie działania domu w taki sposób, by był odpowiedzią na nasze aktualne potrzeby, jest prostsze niż mogłoby się wydawać.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Jeżeli planujemy spędzenie Walentynek z ukochaną osobą w domu, stworzenie romantycznego nastroju to podstawa. Z pomocą kilku dodatków automatyki domowej można w prosty sposób przemienić swój dom w romantyczną przestrzeń. Dodatkowo, inwestując w bardziej zaawansowane rozwiązania, jak centralne sterowanie, aktywujemy dom, by to on czuwał nad komfortem użytkowników, bez potrzeby ich angażowania.

Korzyści automatyki domowej i domu inteligentnego są zauważalne przez coraz większe grono osób. Obok tak wymiernych korzyści jak energooszczędność i ekologiczność rozwiązań, zyskujemy również oszczędność czasu i maksimum wygody, tak przydatne gdy chcemy spędzić na przykład romantyczny wieczór w domu.


- Możemy zarówno częściowo kontrolować pewne układy, wyposażając je w ściemniacze, czujniki i piloty radiowe, jak również, zaplanować całą sekwencję działań w domu, inwestując wówczas w system centralnego sterowania. Wszystko zależy od wyobraźni, potrzeb i kreatywności klienta, gdyż my dajemy narzędzia, a każdy kształtuje swój dom według własnych potrzeb, oczekiwań i przyzwyczajeń - podkreśla Cezary Krupa, Product Marketing Manager w firmie Somfy, projektującej automatykę domową i inteligentne systemy sterowania.

Planując romantyczny nastrój, warto zadbać o przewietrzenie mieszkania na czas naszego powrotu, jak i odpowiedni dobór natężenia światła w poszczególnych pomieszczeniach. Warto wzbogacić nastrój ciepłem kominka, romantyczną muzyką, czy też dobrym filmem, jak i zadbać o ciepłą atmosferę w łazience oraz o prywatność w sypialni.

Te wszystkie działania mogą zostać odpowiednio ze sobą zsynchronizowane i aktywowane zaraz po przekroczeniu progu, bez niepotrzebnego tracenia czasu przez użytkownika, by ręcznie zadbać o każdy szczegół. System wówczas opuści automatycznie rolety, tworząc romantyczną kryjówkę, zapali kominek elektryczny i dobierze odpowiedni poziom oświetlenia, a w tle rozbrzmiewać będzie nastrojowa muzyka. W takiej atmosferze, kolacja Walentynowa będzie z pewnością dużo przyjemniejsza.

Następnie nasz salon może przemienić się w salę taneczną podświetloną kolorowymi lampkami RGB,  lub w zaciszny pokój kinowy, gdzie obejrzymy romantyczną komedię.  Zintegrowanie działania zestawu kina domowego z automatyką domową może płynnie uruchamiać funkcję seansu filmowego, a ekran projekcyjny wyposażony w cichy napęd, nie zakłóci przyjemnej atmosfery.


Możemy także ustawić różny poziom ciepła i funkcje w pomieszczeniu  z dowolnego miejsca w domu. Nie musimy tracić czasu na ustawianie optymalnej temperatury dla każdej ze stref - system zrobi to sam, zgodnie z wcześniejszymi wytycznymi. W zależności od naszych preferencji możemy o dowolnej porze podkręcić temperaturę w łazience, czyli tam gdzie ciepło jest szczególnie pożądane. Z kolei zaś kiedy już znajdziemy się w sypialni, system zadba o naszą prywatność i zasłoni rolety i żaluzje oraz załączy nastrojowe oświetlenie i muzykę.

- Zorganizowanie działania domu w taki sposób, by był odpowiedzią na nasze aktualne potrzeby, jest prostsze niż mogłoby się wydawać. Dzięki programatorom czasowym, czy też czujnikom ruchu możemy zaprogramować automatyczną aktywację pożądanego scenariusza w zależności od pory dnia, obecności w danym pomieszczeniu, czy też sami możemy go wywołać  jednym przyciskiem na naszym smart fonie czy tablecie - podkreśla Cezary Krupa.

W zależności od wybranej technologii możemy uzyskać informację o wykonaniu polecenia, jak i poznać aktualny stan urządzenia, gdyż jest ona wyświetlana na ekranie smartfona lub tabletu.  Pozwala to niewątpliwie zaoszczędzić czas przy jednoczesnej pewności wykonania zaplanowanych zadań. System pozwala też na dużą elastyczność i przejęcie ręcznej kontroli lub też spontaniczną zmianę ustawień w trakcie danego scenariusza, co daje możliwość dostosowania naszego domu do nas w każdym momencie.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Somfy dba o nieustanny rozwój funkcjonalności i upraszczanie czynności domowych. Zbudowana w oparciu o io-homecontrol automatyka domowa została stworzona na nowo jako prosta, elastyczna i bezprzewodowa technologia dwu-kierunkowa, posiadająca zabezpieczenia najwyższej klasy.

Szeroki wachlarz urządzeń umożliwia spersonalizowanie instalacji i sprawia, że życie codzienne jest pozbawione zbędnych ograniczeń. Przykładowo za jednym kliknięciem lub po wykryciu ruchu w pomieszczeniu wiele zmechanizowanych produktów io zostaje ustawionych w ulubionych pozycjach (rolety, zasłony, oświetlenie, okna dachowe itp.). Scenariusze umożliwiają zapisanie i odtworzenie na żądanie ulubionego nastroju w wybranym momencie, lub jako reakcję na zmienne czynniki zewnętrzne - jasność, temperatura, ruch, wiatr, dym, pora dnia, itp.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

Ważniejsze daty SOMFY:

1960 Narodziny SOMFY
1961 Pierwszy silnik rurowy
1981 Pierwsza automatyka słoneczno-wiatrowa
1969 Pierwsza filia SOMFY poza Francją - Tübingen Niemcy
1996 Powstanie filii w Polsce
2011 Sprzedaż 100 milionowego napędu
 
Stowarzyszenie io-homecontrol - zostało założone przez Somfy i Velux w 2002 r. i już na samym początku umieściło jakość na pierwszym miejscu na liście swoich priorytetów. Stowarzyszenie to obecnie zrzesza wiodących specjalistów z branży wyposażenia domu, gwarantujących doskonałą kompatybilność pomiędzy wszystkimi produktami, a także zachowanie integralności protokołu.

źródło: Somfy