PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-12-05
Urzeczywistnić magię świąt w domu
Postanawiasz wyjechać na święta i zależy ci na symulowaniu obecności domowników? Magia? Nie, to dom sterowany inteligentnie.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

W trakcie gorączki przedświątecznych przygotowań, każdy z nas marzy by choć na chwilę zwolnić, zrelaksować się we własnym domu i poczuć magiczny czas świąt. Najczęściej jednak nie ma na to czasu, tym bardziej, że za oknem coraz wcześniej robi się ciemno, a pogoda nie pomaga nam w tym by szybko zregenerować siły. Wyobraź sobie, że zasiadasz na chwilę w fotelu z kubkiem gorącej czekolady, a twój dom sam już zadba o to by w mieszkaniu pojawił się odpowiedni klimat, sprzyjający wyciszeniu lub też dodaniu ci energii do dalszych działań. A może postanawiasz wyjechać na święta i zależy ci na symulowaniu obecności domowników? Magia? Nie, to dom sterowany inteligentnie.

Potrzebujesz odpocząć i poczuć klimat świąt? Żaden problem. Usiądź wygodnie, a twoja ulubiona nastrojowa muzyka świąteczna załączy się automatycznie, oświetlenie domowe zostanie przyciemnione, światełka na choince zapalą się w twoim ulubionym kolorze płynnie naśladując rytm muzyki, rolety uniosą się byś mógł podziwiać w ogrodzie iluminację świetlną, a temperatura powietrza zostanie tak wyregulowana, by zapewnić ci maksymalny komfort wypoczynku. To tylko jeden z wielu przykładów jak możemy wykorzystać inteligentny system. Zupełnie inny scenariusz możemy ustawić przyjmując gości w domu na świąteczną kolację.

- Zorganizowanie działania domu w taki sposób, by był odpowiedzią na nasze aktualne potrzeby, jest prostsze niż mogłoby się wydawać. Inteligentny budynek to obiekt, w którym działanie wszystkich urządzeń jest ze sobą zsynchronizowane. Dzięki temu elementy domu współpracują ze sobą i realizują swoje zadania zgodnie z zaplanowanym scenariuszem - podkreśla Cezary Krupa, Product Marketing Manager z firmy Somfy, projektującej systemy wykorzystywane w inteligentnym domu.


©Somfy

Dzięki programatorom czasowym, czy też czujnikom ruchu możemy zaprogramować automatyczną aktywację pożądanego scenariusza w zależności od pory dnia, obecności w danym pomieszczeniu, czy też sami możemy go wywołać  jednym przyciskiem na naszym smartfonie. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie by sterować np. tylko światełkami na choince, czy iluminacją świetlną przed domem.

To co istotne, to że technologia ta porządkuje i zarządza istniejącymi instalacjami automatyki domowej, wpływając na oszczędność czasu, energii oraz zwiększając komfort użytkowników. Na przykład tam gdzie akurat nie przebywamy, temperatura zostaje zmniejszona, a światło zgaszone bez naszej ingerencji. System wpływa także w znacznym stopniu na bezpieczeństwo. Dzięki kamerom, czujnikom ruchu, dymu oraz stykowym (kontrola wejść i okien), dyskretnie i skutecznie chroni nasz dom przed nieuwagą samych mieszkańców, czy też nierzadko zdarzeniami losowymi i intruzami.

- Jeśli na przykład wyjeżdżamy na święta, nie rezygnując jednak przy tym z przystrojenia domu od zewnątrz iluminacją świetlną, to bezproblemowo możemy zarządzać nią zdalnie w bezpieczny sposób. Dołączając do tego inne urządzenia, jak sterowanie oświetleniem domowym czy roletami zyskujemy możliwość symulowania obecności w domu na święta, odstraszając tym samym złodziei, w znacznie bardziej zaawansowany sposób niż ma to miejsce w scenariusz filmu „Kevin sam w domu" - dodaje z uśmiechem Karolina Bednarz-Górska, Specjalista ds. marketingu Somfy Sp. z o.o.

Podczas naszej nieobecności dom często powiadamia nas o tym co się zadziało wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki funkcji komunikatów zwrotnych przesyłanych na nasz smartfon wraz ze zdjęciami, zarejestrowanymi przez kamery w domu, uzyskujemy szczegółową informację w czasie rzeczywistym. Sama rejestracja obrazu następuje w odpowiedzi na komendę użytkownika, według zaprogramowanej w scenariuszu reakcji na sygnał alarmowy lub konkretną godzinę, czy też porę dnia.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Somfy dba o nieustanny rozwój funkcjonalności i upraszczanie czynności domowych. Zbudowana w oparciu o io-homecontrol automatyka domowa została stworzona na nowo jako prosta, elastyczna i bezprzewodowa technologia dwu-kierunkowa, posiadająca zabezpieczenia najwyższej klasy.

Szeroki wachlarz urządzeń umożliwia spersonalizowanie instalacji i sprawia, że życie codzienne jest pozbawione zbędnych ograniczeń. Przykładowo za jednym kliknięciem lub po wykryciu ruchu w pomieszczeniu wiele zmechanizowanych produktów io zostaje ustawionych w ulubionych pozycjach (rolety, zasłony, oświetlenie, okna dachowe itp.). Scenariusze umożliwiają zapisanie i odtworzenie na żądanie ulubionego nastroju w wybranym momencie, lub jako reakcję na zmienne czynniki zewnętrzne - jasność, temperatura, ruch, wiatr, dym, pora dnia, itp.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

Ważniejsze daty SOMFY:

1960 Narodziny SOMFY
1961 Pierwszy silnik rurowy
1981 Pierwsza automatyka słoneczno-wiatrowa
1969 Pierwsza filia SOMFY poza Francją - Tübingen Niemcy
1996 Powstanie filii w Polsce
2011 Sprzedaż 100 milionowego napędu
 
Stowarzyszenie io-homecontrol - zostało założone przez Somfy i Velux w 2002 r. i już na samym początku umieściło jakość na pierwszym miejscu na liście swoich priorytetów. Stowarzyszenie to obecnie zrzesza wiodących specjalistów z branży wyposażenia domu, gwarantujących doskonałą kompatybilność pomiędzy wszystkimi produktami, a także zachowanie integralności protokołu.

źródło: Somfy