PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-11-07
Jesień/zima 2013: ubierz swoje… okna
Planując wystrój wnętrza, które ma rozgrzać nas podczas wietrznych dni jesienno-zimowych, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Coraz krótsze dni, uporczywe deszcze, szalejące wichury... sezon jesienno - zimowy sprzyja leniwym wieczorom spędzanym pod kocem z malinową herbatą i ksiązką. Ciepłe, przytulne aranżacje z użyciem ciekawych tkanin i kolorów ziemi to recepta na długie, zimne popołudnia.

Planując wystrój wnętrza, które ma rozgrzać nas podczas wietrznych dni jesienno-zimowych, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Minimalistyczne klimaty z pewnością wpiszą się w trendy, nie stworzą jednak atmosfery ciepła i przytulności. Dodatki w postaci miękkich tkanin i wprowadzenie subtelnych wzorów, to sposób na ciepłe wnętrze w klimacie jesiennym. Bardzo ważnym elementem jesienno-zimowych aranżacji są okna. Praktycznym i łatwym w realizacji rozwiązaniem są rolety, które zapewnią prywatność podczas zimowych wieczorów, wpisując się jednocześnie w ciepłe, stonowane aranżacje wymarzone na jesień i zimę.    


Podwójna ochrona

Jesień i zima to pory roku pełne niespodzianek - ostre promienie południowego słońca w mgnieniu oka potrafią zamienić się w przygnębiające krople deszczu. Stałym elementem sezonu są przejmujące wiatry. Takie warunki pogodowe powodują, że nasze okna potrzebują szczególnie dobrej ochrony. Dobrze dobrane rolety będą też dodatkową warstwą zatrzymującą ciepło. W pochmurne dni i wieczory odgrodzą nas od nieprzyjaznej aury, bawiąc oko kolorem i wzorem, który skomponuje się z całą aranżacją.

Kolory z natury

Na rynku dostępne są ciekawe, stylowe rozwiązania, które nie tylko wzorowo spełniają funkcje praktyczne, ale i pięknie komponują się ze stonowanymi aranżacjami w kolorach ziemi, doskonale wpisującymi się w klimat jesienno-zimowy. - Od zimnych barw, w jesiennym wnętrzu znacznie lepiej sprawdzą się ciepłe brązy, beże, różne odcienie zieleni. Spokojne barwy zaczerpnięte wprost z natury wprowadzają przyjazną, przytulną atmosferę. Chroniące okna rolety w neutralnej, stonowanej kolorystyce, na których możemy przemycić urozmaicający całość aranżacji, spokojny wzór, to idealne uzupełnienie wnętrza utrzymanego w ciepłym, naturalnym klimacie - podpowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert marki Franc Gardiner.

Aranżacja okien na jesień i zimę to sprawa podwójnie istotna - odpowiednie rolety zapewnią nie tylko ochronę przed słońcem, wiatrem i zimnem, ale wpiszą się w ciepły klimat wnętrza, zapewniając nam dobre samopoczucie. Podczas długich, zimnych miesięcy - nic nie liczy się bardziej.

źródło: Franc Gardiner