PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-10-09
Somfy wprowadza nowy sterownik czasowy – Chronis io już w sprzedaży
Chronis io to prosty w obsłudze sterownik czasowy do osłon okiennych. Skorzystają z niego nabywcy, którzy mają dom wyposażony w zasłony, rolety ...

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Automatyczne sterowanie urządzeń domowych to komfort, który doceni każdy użytkownik. Nowy sterownik czasowy firmy Somfy, Chronis io pozwala zaprogramować pory otwierania oraz zamykania wszystkich zautomatyzowanych osłon okiennych. Od października dostępny w sprzedaży.

Chronis io to prosty w obsłudze sterownik czasowy do osłon okiennych. Skorzystają z niego nabywcy, którzy mają dom wyposażony w zasłony, rolety lub markizy z napędem io (system bezprzewodowego sterowania radiowego). Podstawową funkcjonalnością Chronis io jest możliwość ustawienia czasu otwarcia i zamknięcia osłon. Urządzenie pracuje w trzech trybach: automatycznym, manualnym oraz symulacji obecności.


fot. ©Somfy

W trybie automatycznym, użytkownik może zaprogramować godziny otwarcia i zamknięcia wszystkich osłon okiennych na każdy dzień tygodnia. W ciągu jednego dnia można ustalić do czterech poleceń zmiany pozycji osłon (np. 8:00 - podniesienie rolet, 21:00 - zamknięcie).  Dodatkowo urządzenie ma automatycznie zapisane godziny wschodów i zachodów słońca dla Europy Środkowej, które są dostępne w menu poleceń. W trybie manualnym, automatyczne ustawienia zostają wyłączone. Użytkownik, korzystając z wygodnych przycisków, może w dowolnym momencie osłonę podnieść, opuścić lub sprowadzić do komfortowej pozycji „my". Symulacja obecności, podobnie jak w trybie automatycznym, opiera się na godzinowym ustawieniu poleceń. Jednak każdego dnia zaprogramowane komendy są realizowane z losowym przesunięciem czasowym (od 0 do 30 minut różnicy) - tak aby zbyt dociekliwy obserwator nie zdemaskował braku obecności właściciela. Dzięki bezprzewodowemu mocowaniu na specjalnym uchwycie, można zdjąć  sterownik i wygodnie dokonać zmiany ustawień, np. siedząc w fotelu, a następnie  łatwo odwiesić sterownik na wyznaczone miejsce na ścianie.

Chronis io to produkt dla tych, którzy doceniają komfort inteligentnych rozwiązań domowych, jednak z różnych względów, nie decydują się na globalny system zarządzania budynkiem. Jego główną zaletą jest funkcjonalność oparta na trzech podstawowych komendach: otwórz, zamknij, ustaw do komfortowej pozycji „my". Trudno nie docenić urządzenia, które przy każdym wyjściu z domu, wyręcza domowników z  konieczności osobnego zamykania każdej osłony okiennej.

źródło: Somfy