PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-09-19
Dom pod okiem TaHomy®
Współczesne systemy alarmowe zapewniają wyspecjalizowaną ochronę w oparciu o kilka dyskretnych i łatwych w instalacji czujników.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Dawniej synonimem bezpieczeństwa były kraty w oknach i wysokie mury wokół budynków. Współczesne systemy alarmowe zapewniają wyspecjalizowaną ochronę w oparciu o kilka dyskretnych i łatwych w instalacji czujników. Dzięki takim rozwiązaniom jak, obecna od lipca na polskim rynku, TaHoma®, kontrola dymu, ruchu czy prawidłowego zamknięcia drzwi jest możliwa za pośrednictwem Internetu lub smartfona. System alarmowy nie wymaga instalowania oddzielnej centralki alarmowej.

TaHoma® to domowa centrala sterująca. Internetowy box wykrywa wszystkie napędy oraz systemy sterowań w technologii io homecontrol®, które zostały zastosowane w budynku. Urządzenia takie jak osłony okienne  czy ogrzewanie tworzą kompatybilną sieć, którą można zarządzać za pośrednictwem przeglądarki internetowej, tabletu czy smartfona. Osiągany w ten sposób komfort, to jedno. Producent TaHomy®, firma Somfy, zadbała również o bezpieczeństwo naszego małego białego domku.


Kamery, wewnętrzna oraz zewnętrzna, czujniki ruchu, dymu oraz stykowy (kontrola wejść i okien) dyskretnie i skutecznie chronią dom przed intruzami, zdarzeniami losowymi oraz, nierzadko, nieuwagą mieszkańców. Są one całkowicie kompatybilne z systemem TaHoma®, co oznacza, że system je automatycznie wykrywa i synchronizuje z siecią domowych urządzeń. Ponadto, specjalny moduł RTD umożliwia rozbudowę systemu alarmowego o kolejne - nie współpracujące bezpośrednio z TaHomą® - czujniki, bez konieczności instalowania oddzielnej centralki.

Funkcja programowania scenariuszy pozwala na zaprojektowanie określonych sekwencji wydarzeń w odpowiedzi na sygnał danego czujnika. Użytkownik może ustalić, że uaktywnienie czujnika ruchu lub styku skutkuje automatycznym powiadomieniem telefonicznym i zamknięciem rolet. Wykrycie dymu może z kolei spowodować podniesienie osłon okiennych i zapalenie światła, ułatwiając identyfikację źródła zagrożenia. Każde powiadomienie może być poparte zdjęciami z kamer umieszczonych nad drzwiami wejściowymi, po wewnętrznej oraz zewnętrznej stronie. Rejestracja obrazu następuje w odpowiedzi na komendę użytkownika, wg zaprogramowanej w scenariuszu reakcji na sygnał alarmowy lub konkretną godzinę/porę dnia.  Zdjęcia mogą być robione pojedynczo lub sekwencyjnie (6 lub 12 zdjęć). Ich przewaga nad formatem wideo polega na tym, że nie obciążają sieci komputerowej ani pamięci smartfonów. Użytkownik dostaje powiadomienie z linkiem do fotografii.


Możliwości adaptacyjne systemu TaHoma® są bardzo szerokie - przemawia za tym m.in. fakt automatycznych aktualizacji oprogramowania, dostępność modułów rozszerzających funkcjonalność. Inteligentne, mobilne technologie, oprócz komfortu i ergonomii, zapewniają domownikom fachową oraz dyskretną opiekę. Dom pod okiem TaHomy® możemy spokojnie pozostawić bez tabliczki „Uwaga zły pies" przy wejściu.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy lider w produkcji napędów i systemów sterowania do zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, żaluzji, rolet i bram i zamknięć handlowych.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

Ważniejsze daty SOMFY:
1960 Narodziny SOMFY
1961 Pierwszy silnik rurowy
1981 Pierwsza automatyka słoneczno-wiatrowa
1969 Pierwsza filia SOMFY poza Francją - Tübingen Niemcy
1996 Powstanie filii w Polsce
2011 Sprzedaż 100 milionowego napędu
źródło: Somfy