PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-06-26
Zorganizuj sobie działanie domu
TaHomA® to urządzenie, które oferuje możliwość całkowitej kontroli nad swoim domem, za dotknięciem jednego przycisku.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Zainteresowanie domami prawdziwie inteligentnymi stale rośnie. Coraz bardziej świadomi użytkownicy poszukują więc rozwiązań, które kompleksowo zagwarantują im komfort, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu i energii. Odpowiedzią na te potrzeby jest TaHomA® - urządzenie, które oferuje możliwość całkowitej kontroli nad swoim domem, za dotknięciem jednego przycisku. Dzięki funkcji zdalnego dostępu pozwala sprawdzić dom z każdego miejsca na świecie, będąc czy to na wakacjach, czy w pracy.

TaHoma® jest mózgiem centralnym domu. Porządkuje i zarządza istniejącymi instalacjami automatyki domowej. Integruje zmotoryzowane produkty, takie jak np. rolety, żaluzje, zasłony, ekrany projekcyjne, markizy, bramy, oświetlenie, termostat, alarm itp.  Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, dostępnemu z dowolnego komputera lub telefonu, możemy kompleksowo zarządzać instalacjami przez Internet z każdego miejsca na świecie.


fot. ©Somfy

Zorganizowanie sobie działania domu, dzięki TaHomA® jest prostsze niż by się mogło wydawać. Począwszy od łatwej bezprzewodowej instalacji, po intuicyjną konfigurację, a skończywszy na elastycznym zarządzaniu urządzeniami.

Jeżeli połączymy TaHomA® z produktami io-homecontrol to wyszukają się one automatycznie w trybie konfiguracyjnym. Urządzenie jednak potrafi połączyć ze sobą kilka różnych technologii, a na życzenie klienta dołączane mogą być inne kompatybilne systemy. Rolą instalatora jest sprawdzenie czy urządzenie, w formie skrzyneczki, jest prawidłowo podłączone do Internetu, czy stoi w poprawnym miejscu oraz pokazanie użytkownikowi jak się zalogować, tworzyć scenariusze itd.

Jakakolwiek późniejsza zmiana ustawień i dopasowanie do swojego rytmu dnia jest wyjątkowo łatwe i może być dokonane przez samego posiadacza nieruchomości. Każdy użytkownik, nawet niezorientowany technicznie, może sam ustawić działanie różnych urządzeń względem dowolnej godziny, warunków pogodowych - ilości światła słonecznego, temperatury itd. Co więcej, w każdym momencie jest możliwość rozbudowy i dołączania dalszych ustawień sterowanych przez TaHoma®.


fot. ©Somfy

Użytkownicy TaHoma® mają możliwość konfiguracji urządzeń np. względem wschodu i zachodu słońca. System może także sam reagować na ruch słońca w ciągu dnia, wystarczy że wpiszemy  szerokość i długość geograficzną, czy też zastosujemy trzy czujniki : od strony wschodniej elewacji, południowej i zachodniej.  System wykryje konkretną wartość słońca z konkretnego kierunku i wyreguluje osłony na tych płaszczyznach, gdzie słońce rzeczywiście operuje.

Urządzenie umożliwia konfigurację scenariuszy z podziałem czasu co trzy minuty. Jest to niewątpliwie duża zaleta, pozwalająca na elastyczne dostosowanie do swojego stylu życia. Większość typowych zegarów czy nadajników ma możliwość ustawień z podziałem na pory dnia: rano, w południe, po południu i wieczorem. Dzięki TaHomA® możemy wiele razy dziennie, według dowolnych swoich pomysłów, zaplanować różne kompleksowe scenariusze.

Inteligencja sterowania polega na tym, że to urządzenia dbają o to, żeby zamknąć to co trzeba i kiedy trzeba. Dzięki temu dom jest płynnie sterowany, nawet gdy nie ma w nim użytkownika. Komfort jest tu ogromny, choć trudno przeliczalny na pieniądze, to jednak zapewniający lepszą jakość życia.


fot. ©Somfy

Dzięki bezpośredniej reakcji na ruch, podłączeniu systemu alarmowego, kamery, czy też czujek dymu, możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo naszego domu. Dla przykładu kiedy podczas naszej nieobecności, do domu wchodzi dziecko, czujnik ruchu wykrywa obecność, a kamera utrwala obraz. Informacja o tym, że ktoś wszedł, jest przesyłana do rodzica na smartfon, a po wejściu w aplikację Somfy, może on zobaczyć zrobione zdjęcie.

Z intuicyjnym interfejsem możemy także regulować temperaturę w domu, aktywować scenariusze, kontrolować światła czy też zarządzać energią, gdyż kontrola oświetlenia przyczynia się do zmniejszenia strat energii i pomaga obniżyć rachunki za energię.

Wszystkie nasze ustawienia zapisywane są na serwerze, przy podobnym poziomie zabezpieczeń jak dla transakcji bankowych. Każdy użytkownik otrzymuje swój indywidualny login i hasło. Dzięki temu możliwy jest dostęp z różnych urządzeń mobilnych podłączonych do Internetu i z różnych miejsc.

W sytuacji awaryjnej kiedy nasza TaHomA® straci połączenie z Internetem, ze względu na przykład na chwilowy brak sieci, nadal możemy sterować czy otworzyć bramę pilotami, które zawsze mamy do dyspozycji. W momencie kiedy odzyskamy połączenie, możemy swobodnie wrócić do normalnego centralnego zarządzania. Dzięki temu, że ustawienia są zapisywane na serwerze, po zresetowaniu Internetu, nadal pozostają one niezmienione.

Warto na koniec dodać, że dostęp do TaHomA® jest bezterminowy. Kupując ją raz, użytkownik zyskuje gwarancję ciągłej i automatycznej aktualizacji urządzenia o nowe funkcje, które wprowadzane są średnio co pół roku. Zyskuje dzięki temu dostęp do najnowszych osiągnięć, pozwalających mu na jeszcze dokładniejszą kontrolę swojej nieruchomości.

Autorami artykułu są ekspercji SOMFY