PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-02-18
Byle do wiosny: lekkie i odświeżające aranżacje
Na okres wiosenny na oknie najlepiej sprawdzi się miętowa, pistacjowa czy seledynowa roleta, bądź inny pastelowy odcień w chłodnej tonacji.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Pod koniec kalendarzowej zimy wszyscy niecierpliwie wypatrujemy oznak wiosny. Pierwsze słoneczne dni i budząca się do życia przyroda dodają energii i zachęcają do zmian. Jak odmienić wnętrze, by poczuć się lekko i wiosennie na przedsionku tej najbardziej wyczekiwanej pory roku?

Po szarej, pochmurnej zimie i przedwiośniu zrzucamy ciężkie płaszcze, chowamy czapki i szaliki, ciesząc się rosnącą z dnia na dzień temperaturą. Z piwnicy wyciągamy rowery przygotowując się do sezonu, a w otoczeniu szukamy radosnych i soczystych kolorów. Powoli wiosna wkrada się również do wnętrz. Jak przebiega taka metamorfoza?


Z salonów znikają koce i ciężkie materiały, często jako dekoracja pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty. Kluczowym elementem wystroju staje się okno - by zapewnić sobie wiosenny nastrój powinniśmy zadbać, by do wnętrza dostawało się jak najwięcej światła. Grube zasłony zastępujemy lżejszymi w jasnych barwach. - Po zimie jesteśmy szczególnie spragnieni odświeżających kolorów. Brązy, czerwienie czy paleta ciepłych, „przybrudzonych" barw staje się za ciężka i przytłaczająca. Na okres wiosenny na oknie najlepiej sprawdzi się miętowa, pistacjowa czy seledynowa roleta, bądź inny pastelowy odcień w chłodnej tonacji. Transparentna bądź ażurowa wpuści do pokoju dodatkowe światło, a zieleń pozwoli uzyskać orzeźwiający efekt - podpowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.


Ciekawym pomysłem są także lekkie, graficzne wzory z motywami roślinnymi, obowiązkowo na jasnym tle - dodają wnętrzu subtelnej elegancji, nie przytłaczając całej aranżacji. Wystrój wzbogacamy bielą, która rozjaśnia: biały obrus, zastawa, doniczka ze storczykiem sprawią, że wnętrze nabierze lekkości. Dla kontrastu warto punktowo wprowadzić mocny, energetyczny kolor: ramka na zdjęcie, poduszka, czy inna dekoracja w intensywnej barwie sprawi, że całość nabierze rumieńców.


Nawet jeśli kalendarzowa wiosna się spóźnia - warto przyspieszyć jej przyjście wymianą dekoracji. A już na pewno pozbyć się zimowej szarości we wnętrzu za pomocą kilku drobnych zmian w aranżacji kolorystycznej.

źródło: Franc Gardiner