PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-02-07
Skandynawsko mi!
Życie w zgodzie z naturą, a co za tym idzie bezpretensjonalność i minimalizm to kwintesencja skandynawskiej aranżacji wnętrza.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Uporządkowanie, prostota i dystans to typowe cechy naszych północnych sąsiadów. Czy można przełożyć je na stworzenie ciepłego, domowego wnętrza? Warto się przekonać, że skandynawski nie znaczy zimny, ale harmonijny i dobrze przemyślany.

Północny spokój

Życie w zgodzie z naturą, a co za tym idzie bezpretensjonalność i minimalizm to kwintesencja skandynawskiej aranżacji wnętrza. Miękkie kształty, proste linie i naturalnie czysta forma sprawiają, że mieszkanie staje się ostoją bezpieczeństwa: miejscem, w którym po ciężkim i długim dniu na chwilę zatrzymał się czas. To właśnie w takiej przestrzeni najłatwiej zregenerować siły i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości. Wyznając zasadę „im mniej, tym lepiej" styl ten unika zbędnych mebli, niepotrzebnych sprzętów i nachalnych, krzykliwych dekoracji. Ozdobą jest tu wysmakowana prostota, będąca najlepszym dodatkiem eleganckiego wnętrza.


Więcej światła!

Skandynawskie mieszkania, chcąc zatrzymać każdy drogocenny promień słońca, pełne są dużych, jasnych okien. Rezygnacja z ciężkich zasłon i firan jest idealnym pretekstem do wykorzystania rolet, które, zależnie od naszego nastroju, mogą regulować ilość wpuszczanego do mieszkania światła. - Rolety w naturalnych barwach mogą być harmonijnym elementem północnego wnętrza, a te w żywych kolorach i ozdobione zabawnymi nadrukami - stanowić wspaniały kontrast dla białych ścian - podpowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.


O kolorach i fakturach

W skandynawskim stylu widać duży nacisk na odwołania do natury. W aranżacjach przekłada się to na konkretny dobór barw i faktur: białe, beżowe, czy pastelowe  ściany stanowią przeciwwagę dla pochmurnej aury, a silną więź z ekologią podkreślają drewniane podłogi i naturalne materiały wykorzystane w postaci nielicznych dodatków.


Tak zaaranżowana przestrzeń ożywa i zaczyna oddychać, sprawiając, że domownicy czują się w niej swobodnie i naturalnie. Jest również idealnym pretekstem do wyeksponowania dekoracyjnych elementów, które zestawione w kontrastujący sposób, nabiorą zaskakującego charakteru na tle surowego porządku skandynawskiego domu.Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach - Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner