PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-12-17
Mroźne aranżacje, śnieżny urok bieli
Decydując się na białą aranżację automatycznie ograniczamy możliwość kolorystycznej ekspresji.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Biały to kolor, który budzi emocje - ma tyle samo sympatyków, co przeciwników. Z jednej strony odbierany jest jako bezosobowy, nieprzystępny i trudny w utrzymaniu, z drugiej użyty na dużych płaszczyznach sprawia niesamowite wrażenie nieskazitelnego porządku i optycznie powiększa pomieszczenie. Jak wykorzystać potencjał tego koloru, żeby uniknąć monotonii i stworzyć rozświetlone, minimalistyczne wnętrze z charakterem, podpowiada ekspert firmy Franc Gardiner.

Decydując się na białą aranżację automatycznie ograniczamy możliwość kolorystycznej ekspresji. Ta monochromatyczność ma jednak swoje zalety: tworzy spodziewany efekt przejrzystej i uporządkowanej przestrzeni. Dodatkowo biel odbija światło, dzięki czemu pomieszczenia, w których zastosowano ten kolor są jasne i optycznie powiększone.


Jak w każdej monochromatycznej aranżacji, dynamikę pomieszczenia można w łatwy sposób uzyskać przy pomocy różnorodnych faktur i kształtów, starając się wykorzystać proste, geometryczne formy: - Biel wymaga stworzenia harmonijnej kompozycji. Każdy zbędny element będzie od razu rzucał się w oczy, dlatego warto zastosować zasadę mniej znaczy więcej. Okno powinno wtapiać się w aranżację i podkreślać zamysł stylistyczny. Rolety elegancko wkomponowują się w przestrzeń, pozostając dyskretnie na drugim planie. Pozwalają jednocześnie wprowadzać ciekawe efekty prześwitu w modelach typu Dzień i noc, czy w żakardowych materiałach zaprojektowanych tak, by nierównomiernie przepuszczać światło - podpowiada Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.


Przy bieli stanowiącej podstawę wystroju należy szczególnie uważać na kolory. Każdy element wyposażenia w intensywnych barwach bardzo się wyróżnia, dlatego tak istotny jest rozważny dobór zarówno wielkości, jak i kształtu kolorowych akcentów w aranżacji. Jeżeli chcemy utrzymać łagodną tonację, jako uzupełnienie aranżacji wybierajmy delikatne, pastelowe kolory. Śmiało także sięgajmy po beże i szarości.


Nie taka biel straszna jak ją malują. Duże, białe płaszczyzny bez trudu dają się ocieplić i łatwo możemy złagodzić wrażenie braku przytulności - czasem wystarczy komplet dekoracyjnych, szklanych świeczników, wazon z kwiatami czy sofa w miękkim, tekstylnym obiciu. Warto nie bać się tego mroźnego koloru, ponieważ efekt odpoczynku od wszystkich niepotrzebnych bodźców, jaki daje biała aranżacja, jest nieoceniony w czasach, kiedy wszyscy marzymy o chwili świętego spokoju.Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach - Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner