PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-11-26
Sprytnie odgrodzone - pomysły na wydzielenie stref w mieszkaniu
Jeżeli szukamy pomysłu na rozgraniczenie stref w otwartych pomieszczeniach, idealnym rozwiązaniem będą zasłony sznurkowe.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Duże przestrzenie to luksus. Przestronne mieszkania sprawiają, że możemy zrealizować niemal wszystkie aranżacyjne pomysły, ale prawdziwym wyzwaniem jest zagospodarowanie pomieszczenia tak, by nie sprawiało wrażenia nieprzytulnego i pustego. Jak w pomysłowy i lekki sposób podzielić za duże pomieszczenie radzi ekspert Franc Gardiner.

Coraz modniejsze otwarte przestrzenie łączące salon, kuchnię i jadalnię wymagają odpowiedniego wydzielenia tych stref. Cały urok takich wielofunkcyjnych pomieszczeń opiera się na braku ścian i drzwi, wyraźnie oddzielających pomieszczenia. Jako przegródki mogą posłużyć niskie, specjalnie przystosowane blaty bądź zestawy szafek kuchennych, które nie odgrodzą, a jedynie zaznaczą granicę np. między kuchnią a salonem.


Jeżeli szukamy innego pomysłu na rozgraniczenie stref w otwartych pomieszczeniach i nie chcemy zasłaniać ani zamykać przestrzeni, idealnym rozwiązaniem są zasłony. Wersja znana z czasów PRLu to ciężkie drewniane korale, bądź wielokolorowe, plastikowe paciorki. - Delikatne sznurki to wariacja na temat bardzo popularnych zasłon, nazywanych również „kurtynami". Podwieszane do sufitu, w subtelny sposób zasłaniają, zostawiając jednocześnie miejsce na prześwit. Odciążone od masywnych koralików, są wrażliwe na ruch powietrza i dodają wnętrzu lekkości oraz  zwiewnego uroku. W ofercie marki Lotari znajduje się kilka rodzajów zasłon sznurkowych: jednokolorowe - proste i delikatne, przeplatane srebrną nitką oraz modele z drobnymi supełkami bądź drobnymi koralikami zaplątanymi w strukturę samego sznurka - o nowoczesnych, ażurowych zasłonach opowiada Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.


Kolejnym pomysłem architektonicznym często spotykanym również w domach wielorodzinnych jest wewnętrzne okno w kuchni. Czasem pojawia się jednak potrzeba zasłonięcia kuchennego zaplecza i oddzielenia tych dwóch stref. Tutaj z pomocą mogą przyjść rolety bambusowe, które obok naturalności materiału i przyjemnej kolorystki, cechuje przestrzenna faktura zapewniająca lepsze przystosowanie do zadań specjalnych.

Tam gdzie nie sprawdzą się ściany i drzwi, a jest potrzebne wydzielenie granicy pomiędzy pomieszczeniami warto pokusić się o rozwiązania, które wprowadzają w życie metodę znaną wszystkim uwodzicielkom: jednocześnie odkrywają i zasłaniają. Zasłony sznurkowe, delikatne i zwiewne, to zarówno pomysł na oddzielenie właściwych stref, jak i dekoracja pełna subtelnego uroku.Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach - Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner