PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-10-25
Ciepłe wnętrza na jesienną szarugę
Aranżując okna, nie zapominajmy o zasłonach. Latem mogą niepotrzebnie zawadzać, ale w miesiącach jesienno-zimowych dodatkowo odgrodzą od niepogody, otulając przestrzeń.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Jesień co roku daje nam się we znaki - coraz krótsze dni i szare niebo zasnute deszczowymi chmurami nie nastrajają optymistycznie. Jak nie dać zepsuć sobie humoru? Każdy ma swój sposób na jesienną chandrę, ważne jest jednak, żeby zadbać o swoje otoczenie i wprowadzić do niego dużo słonecznych elementów, które uzupełnią naturalne niedobory energii i światła.

Naukowo udowodniono dodatni wpływ słońca na nasze samopoczucie - im mniej go występuje na co dzień, tym gorzej się czujemy: zmęczenie i senność to częsty repertuar jesiennych dolegliwości wynikających z braku światła. Odpowiednio zaaranżowane, słoneczne i przytulne wnętrze może być przeciwwagą dla pochmurnej pogody za oknem.


Jak zabrać się za ocieplanie wnętrza? Należy postawić na odpowiedni dobór kolorów: unikamy ciemnych barw, zimnych tonacji i szklistych faktur, które mogą sprawiać niepotrzebne wrażenie chłodu. Miękki dywan, o ciekawej fakturze (np. typu shaggy), w połączeniu z innymi tekstyliami (poduszki, koce i narzuty) sprawi, że wnętrze będzie miało miękką, łagodną linię i w naturalny sposób stanie się przytulne.

Dobrze jest także zadbać o to, by sztuczne oświetlenie było rozproszone. Dzięki bogatemu wyborowi podświetlanych mebli i regałów możemy rozjaśnić każdą część pomieszczenia. Wielopunktowo rozświetlona przestrzeń to łagodna fototerapia na długie, deszczowe wieczory.

Kolejnym krokiem mogącym pomóc stworzyć ciepłą aranżację jest dodanie dużych, barwnych płaszczyzn: sofy, kanapy i fotele z jasną tapicerką, ściana pomalowana na energetyczny kolor, bądź roleta o ciepłej barwie. - Pomarańczowe i żółte rolety świetnie sprawdzą się jesienią i zimą, kiedy tak bardzo brakuje nam ciepła i słońca. Transparentna tkanina np. Premium, zapewniając średnie zaciemnienie pomieszczenia jednocześnie odgradza od ponurej aury na zewnątrz. W pochmurny i deszczowy dzień rolety przefiltrują i tak rozproszone promienie słoneczne, zabarwiając je na ciepły kolor. Zasłonięte, odbiją sztuczne światło tworząc przyjemnie pogodny nastrój - o wyczarowaniu klimatu światłem opowiada Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.


Aranżując okna, nie zapominajmy o zasłonach. Latem mogą niepotrzebnie zawadzać, ale w miesiącach jesienno-zimowych dodatkowo odgrodzą od niepogody, otulając przestrzeń. Miejmy w pamięci, że przez okna wytraca się około 15% ciepła, dlatego im więcej osłon, tym mniej strat ciepła w pomieszczeniu.

Fototerapia i koloroterapia to sprawdzony pomysł na krótkie dni i długie wieczory. Odgrodzeni słoneczną roletą, owinięci ciepłym kocem i wygodnie usadowieni w miękkim fotelu, śmiało możemy wypowiedzieć wojnę jesiennemu spadkowi nastroju.
Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach - Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner