PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-10-11
Cegła we wnętrzu - magia szorstkiej aranżacji
Ciekawą opcją uzupełnienia industrialnego wystroju jest wybór rolety z nowoczesnym nadrukiem.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Ściany, po podłodze stanowią drugą największą płaszczyznę w mieszkaniu. Gładzie, tynki i tapety to ciągle najpopularniejsze wykończenia wnętrz. Nowe trendy wychodzą jednak poza utarte ramy i projektanci coraz chętniej sięgają po szorstki design surowych materiałów: nieosłonięty beton i odkryte cegły to pomysł na industrialne wykończenie przestrzeni. Jak zaaranżować okno, żeby pasowało do loftowego wnętrza radzi ekspert firmy Franc Gardiner.

Lofty przeżywają swój renesans, poprzemysłowe budynki z powodzeniem adaptowane są na pomieszczenia mieszkalne. Wyzwaniem staje się zaaranżowanie wysokich przestrzeni o dużym metrażu tak, by zachować ich niepowtarzalny klimat i stworzyć wnętrze, w którym poczujemy się jak w domu, a nie w hali produkcyjnej.


Niewątpliwą zaletą loftów jest ich przestronność, która stwarza duże możliwości eksponowania nietypowych rozwiązań, w tym także często spotykanych w tego typu budownictwie oryginalnych ścian z cegieł. Urok tego materiału budowlanego to zarówno struktura, kolor, jak i nietypowa faktura. Czerwień czy piaskowe kolory, geometrycznie poprzecinane zaprawą murarską tworzą niepowtarzalną atmosferę we wnętrzu.


Budynki przemysłowe to bardzo często wysokie ściany i okna o dużych wymiarach. Kupowanie i montaż dwumetrowych firan może być kłopotliwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Surowy styl cegieł nie do końca koresponduje z koronkowymi, satynowymi czy szyfonowymi firankami. - Jeśli chodzi o aranżację okna, dobrym rozwiązaniem są proste, tekstylne zasłony wykonane z naturalnych materiałów jak len czy bawełna. Mocny, graficzny wzór podkreśli industrialny, nowoczesny styl wnętrza. Duże okno najlepiej i najwygodniej zagospodarować roletą - dzięki rozbudowanej ofercie firmy Franc Gardiner stworzenie osłony na konkretny wymiar nie stanowi problemu. Dodatkowo to proste i eleganckie rozwiązanie idealnie wpisze się w kolorystykę wnętrza - odpowiednio dobrany kolor podkreśli i wydobędzie naturalny odcień cegieł, niepotrzebnie nie zasłaniając ciekawego wykończenia ściany - mówi Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.


Ciekawą opcją uzupełnienia industrialnego wystroju jest wybór rolety z nowoczesnym nadrukiem. Zabawny, graficzny wzór utrzymany w stylu i kolorach całego wnętrza może dać inspirujący efekt. Stworzenie rolety przy użyciu Dekoratora Lotari to także szansa na posiadanie unikalnego produktu, idealnie dopasowanego zarówno do wnętrza, jak i do indywidualnych gustów. Zaprojektować i zamówić roletę z własnym wzorem można pod adresem : http://www.dekorator.e-lotari.pl/.

Cegły bez wątpienia mają potencjał aranżacyjny. Nowoczesne ściany i surowy design loftów można podkreślić i wyeksponować kolorem i gładką, kolorową płaszczyzną rolety, która pozwoli okiełznać duże okna i płynnie regulować dopływ światła, co jest szczególnie cenne przy dużych pomieszczeniach.Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach - Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner