PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-09-11
Jakie rolety do skórzanych mebli?
Jak opanować trudną sztukę łączenia elementów wystroju, podpowiada ekspert z firmy Franc Gardiner.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Dla niektórych aranżowanie wnętrza to czysta przyjemność, dla innych spore wyzwanie: jak dobierać materiały i dodatki, by stworzyć harmonijny wystrój? Skóra, drewno czy tekstylia - każdy mebel wymaga innej oprawy. Jak opanować trudną sztukę łączenia elementów wystroju, podpowiada ekspert z firmy Franc Gardiner.


Urządzając mieszkanie stoimy przed szeregiem wyborów: podłoga z drewnianych paneli, kamiennych płytek czy eleganckiej ceramiki. Meble w stylu retro, klasycznie eleganckie czy w najpopularniejszej ostatnio skandynawskiej odsłonie. Lekko, ciężko, przestronnie czy przytulnie?


Jeśli lubimy naturalne materiały i zdecydowaliśmy się na wykończenie domu drewnem i kamieniem, dobrym pomysłem jest zachowanie spójnej koncepcji stylistycznej i wybór skórzanych mebli. Tekstylne okrycia i delikatne kształty sof i foteli mogą stanowić zbyt lekką aranżację, która zostanie przytłoczona przez wystrój. Rozłożyste, skórzane meble wypoczynkowe to idealny pomysł na duże przestrzenie - salon z kominkiem, dużo zieleni i drewniany stolik to klasyczne zestawienie, które stworzy luksusowe, ale też rodzinne wnętrze.


Zazwyczaj już na samym końcu, po zaaranżowaniu pomieszczenia - doborze rodzaju wykończenia podłogi i ścian oraz wstawieniu wymarzonych mebli i dodatków - musimy zdecydować o wystroju okna. „Firanki, zasłony i draperie sprawdzają się w sypialniach i małych pokojach utrzymanych w jasnych, pastelowych tonacjach. Przestronny pokój dzienny to najczęściej solidne meble i duże okna, wymagające pomysłu na aranżację. Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest roleta - w interesujący sposób zagospodarowuje całą powierzchnię okna, pozwalając przy tym na płynną regulację dostępu światła do pomieszczenia. Nie trzeba każdorazowo rozsuwać firanek i zasłon, które w przypadku salonu mogą mieć długość nawet kilku metrów" - o zaletach rolet w dużych pomieszczeniach mówi Kamila Prałat, ekspert Franc Gardiner.


Dodatkowo, odpowiednio dobrany wzór na rolecie może kolorystycznie uzupełniać barwy użyte w wystroju, tworząc eleganckie i delikatne tło, które wyeksponuje dodatki komponujące się ze skórą: ciekawą ceramikę, eleganckie szkło i rośliny doniczkowe. Piękny salon to równowaga i harmonia barw, kształtów i dekoracji - dzięki szerokiemu wyborowi kolorów i wzorów rolet na stronie www.e-lotari.pl, możemy to idealnie podkreślić i ciepłymi tonacjami wydobyć cały urok skórzanych mebli.



Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach - Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner