PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-09-04
Wyzwanie aranżacyjne: okno w łazience
Łazienka to pomieszczenie, w którym, żeby czuć się w pełni komfortowo musimy mieć zapewnioną stuprocentową prywatność.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Jeżeli w projekcie domu pojawia się okno, stajemy przed wyzwaniem - jak należy je zaaranżować, żeby jednocześnie móc korzystać z dziennego światła, a w razie potrzeby zasłonić wnętrze.


Projektanci, zdając sobie sprawę ze specyfiki pomieszczenia jakim jest łazienka, zazwyczaj sytuują otwory okienne niedużych rozmiarów wyżej niż w innych częściach domu. Nawet jeśli sposób ulokowania okna zapewnia nam prywatność, to odpowiednio dobrana aranżacja sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne i czujemy się w nim komfortowo.


Częstym rozwiązaniem, które pojawia się w łazienkach jest stosowanie szyby z mlecznego, matowego szkła bądź użycie luksferów. Zyskujemy efekt rozproszonego, delikatnego światła, a dzięki specyfice materiału okno pozostaje nieprzejrzyste. Dla kreatywnych ciekawym pomysłem jest stworzenie witrażu - wnętrze jest osłonięte, a lekko zabarwione światło daje ciekawy, wielokolorowy efekt. Wada? Szkło wychładza się dużo szybciej, przez co jesienią i zimą możemy odczuwać pewien dyskomfort termiczny, a jak wiadomo - łazienka powinna być najcieplejszym pomieszczeniem w domu.

Okna z tworzywa sztucznego są dużo szczelniejsze i lepiej izolują wnętrze przed temperaturą na zewnątrz. Do ich zasłonięcia możemy użyć tradycyjnie firanek, ale nie jest to najlepszy materiał do wilgotnych i zaparowanych łazienek. Dodatkowo wiąże się montażem karniszy, które niekoniecznie pasują stylistycznie do kafelków i ceramiki łazienkowej. Idealnym rozwiązaniem okazują się rolety: „Tkaniny używane do produkcji rolet wykonane są najczęściej z tworzyw sztucznych, dzięki czemu wykazują dużo mniejszą nasiąkliwość. W odróżnieniu od firanek ściśle przylegają do okna. Takie rozwiązanie sprawia, że zajmują mniej miejsca - jest to szczególnie istotne przy niedużych metrażach. Białe, nierzucające się w oczy kasety naturalnie wtapiają się w łazienkowy wystrój" - o zaletach stosowania rolet w łazience mówi Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.


Roleta to eleganckie i proste rozwiązanie, które dzięki zintegrowaniu z oknem oszczędza miejsce. Co więcej, nieprzebrana ilość kolorów, wzorów i rodzajów tkanin pozwala uzupełnić wystrój i stworzyć stylistycznie jednolitą kompozycję. Roleta to rozwiązanie skrojone na miarę łazienkowego okna: praktyczna i łatwa obsługa pozwalająca na płynną regulację światła w pomieszczeniu to strzał w dziesiątkę - jednym pociągnięciem sznurka zasłaniamy i odsłaniamy okno, w zależności od zapotrzebowania.
Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach - Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner