PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-07-30
Bezpieczne okna, inteligentne zasłanianie
Rozwój technologii pozwala na tworzenie rozwiązań poprawiających jakość naszego codziennego życia.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Komputeryzacja i automatyzacja systemów alarmowych, działania sprzętów RTV i AGD to dzisiaj standard. Czy zwykła okienna roleta może być innowacyjna i inteligentna? Mechanizm Smartroll wprowadzony na rynek przez firmę Franc Gardiner pokazuje, że wygodnych, bezpiecznych i nowoczesnych rozwiązań można szukać w każdej dziedzinie życia.

„Im mniej, tym lepiej" - to naczelna zasada klasycznej elegancji. Prostota jest jednak nieoceniona również w przypadku innych obszarów naszego codziennego życia. Im mniej elementów, tym sprawniejsze działanie i mniejsza awaryjność. Firanki wymagają montażu dodatkowych elementów: karniszy i żabek, co wiąże się z ingerencją w strukturę ściany bądź sufitu. Dodatkowo żabki się zacinają, urywają, a samo zasłanianie i odsłanianie okna w ten staroświecki sposób jest mało praktyczne.


Krokiem naprzód w zakresie osłon okiennych są rolety. Lekkie i łatwe w obsłudze, usprawniają regulację natężenia światła w pomieszczeniu. Za pomocą mechanizmu koralikowego możemy jednym ruchem opuścić, lub podnieść roletę. Koraliki, mimo że zapewniają sprawną pracę rolety, są elementem problematycznym: mogą się zerwać, splątać, a co najistotniejsze - mogą stanowić zagrożenie dla najmłodszych, którzy podczas codziennych zabaw ryzykują zaplątanie się w luźno wiszący sznurek. Dodatkowo jeśli posiadamy w domu czworonoga: psa lub kota, może on traktować sznurek koralików jak zabawkę i przypadkowo ją zerwać.


Firma Franc Gardiner wprowadzając na rynek mechanizm sprężynowy Smartroll wyeliminowała koraliki z procesu zwijania rolet. System sprężynowy zapewnia płynną pracę rolety oraz delikatne wyhamowanie pod koniec zwijania - rozwijania. Inteligentnym dodatkiem w obsłudze rolety jest możliwość ustalenia pozycji wyjściowej, na której roleta się każdorazowo zatrzymuje.

Technologia Smartroll spełnia światowe wymagania oraz normy w zakresie bezpieczeństwa użytkowania., dzięki temu każdy, kto zdecyduje się na mechanizm sprężynowy, uzyskuje pewność, że ryzyko niefortunnego i groźnego w skutkach zaplątania się w sznurek przez dzieci zostanie wyeliminowane.


Roleta z mechanizmem sprężynowym to wygoda i bezpieczeństwo. Dołóżmy wybrany przez siebie, ciekawy wzór i otrzymujemy rozwiązanie na miarę nowoczesnych „inteligentnych domów", które poprawi nie tylko komfort, ale i jakość codziennego życia.Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach - Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner