PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-07-17
Salon w blasku lata
Jeśli nasze mieszkanie szybko się nagrzewa, warto pomyśleć o swoim komforcie i zainwestować w rolety zaciemniające.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Lato, z długimi, słonecznymi dniami i bezchmurnym niebem, jest jedną z najpiękniejszych pór roku. Aura sprzyja potrzebie otaczania się lekkimi, jasnymi materiałami i dekoracjami. Jak zaaranżować salon, żeby w pełni wydobyć urok lata i podkreślić piękną pogodę za oknem - radzi ekspert Franc Gardiner.


W ciepłe miesiące zwyczajowo unikamy ciężkich materiałów i ciemnych strojów. Ubieramy się lekko, śmielej sięgamy po odważne, kolorowe wzory. Ta sama zasada obowiązuje w aranżacji wnętrz. Powinno być lekko i zwiewnie: ożywiamy wnętrza świeżymi kwiatami. Innym, podstawowym rekwizytem kojarzącym się z latem są kosze wiklinowe - doskonałe nie tylko na piknik, ale i do pokoju. Wypełnijmy je np. owocami i postawmy w eksponowanym miejscu pomieszczenia.


- Jasny i przestronny wygląd salonu i wakacyjną, sielankową atmosferę zapewnią rolety z energetycznym, kwiatowym wzorem, który idealnie komponuje się z żywymi kolorami dodatków i zielenią za oknem. Efekt leniwego, letniego popołudnia zapewnią delikatne, transparentne zasłony z delikatnym, florystycznym wzorem z serii Flock. Idealne do salonów z dużymi oknami i wyjściem na taras - podpowiada Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.


Latem, kiedy dni są najdłuższe w roku, a za oknem dużo słońca, powinniśmy z niego jak najwięcej korzystać: jesienią i zima na pewno będzie nam go brakowało. Lekkie i jasne aranżacje dobrze wpływają na samopoczucie. Jeśli jednak nasze mieszkanie szybko się nagrzewa, warto pomyśleć o swoim komforcie i zainwestować w rolety zaciemniające, które dzięki specjalnej warstwie gumy pochłaniają promienie słoneczne. Innym rozwiązaniem technologicznym w przypadku rolet dwuwarstwowych jest zastosowanie powłoki Silver, odbijającej światło. W obydwu przypadkach osiągamy ten sam efekt - promienie słoneczne są zatrzymywane prze roletę i nie przedostają się do wnętrza, dzięki czemu unikamy jego nagrzewania. Kompromisem jest zakup rolety Blackout lub Silver w słonecznym, energetycznym kolorze, które nawet przy zasłoniętym oknie wprowadzi wakacyjną atmosferę.


Cieszmy się latem jak najdłużej się da. Pamiętajmy też o tym, że dzięki odpowiedniemu wystrojowi możemy stworzyć lekką i jasną aranżację, która zapewni wakacyjny nastrój - nawet, kiedy za oknami pojawi się jesienna szaruga.
Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach - Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner