PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-07-09
Spokojny sen bez komarów
Najpopularniejszym rodzajem systemu przeciwko owadom są moskitiery ramkowe. Wynika to przede wszystkim z ich łatwego montażu oraz demontażu.

ALUPROF S.A.
ul. Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała

tel. 33 819 53 00
fax 33 822 05 12
info@aluprof.eu
www.aluprof.eu

» więcej o firmie

Istnieją różne sposoby obrony przed komarami, jedne bardziej, inne mniej skuteczne. Latem najlepiej jednak pomyśleć o stałej ochronie przed insektami. Zapewnią nam ją montowane na oknach i drzwiach moskitiery.

Wysokie temperatury nie zachęcają do szczelnego zamykania domu latem. Dlatego też wieczorami, kiedy powietrze staje się bardziej rześkie chętnie otwieramy drzwi i okna. To z kolei działa na komary jak zaproszenie. Istnieje mnóstwo sposobów na odstraszenie uciążliwych owadów, jednak zarówno spraye, świece jak i naturalne specyfiki nie rozwiązują problemu owadów na długo. Stałą i skuteczną ochronę zapewnią nam natomiast moskitiery.


Niewątpliwą zaletą tego zabezpieczenia jest możliwość otwarcia okien i drzwi, dzięki czemu możemy cieszyć się świeżym powietrzem, nawet przy włączonej lampie, bez obawy o wpuszczenie do środka insektów. Idealnym rozwiązaniem okaże się to szczególnie w sypialni i pokoju dziecięcym, gdzie zależy nam na spokojnym śnie naszych maluchów. Ponadto, zapewniają one dopływ światła z zewnątrz. Co więcej - w zależności od systemu, możemy je stosować nie tylko na oknach, ale również na drzwiach i przeszklonych tarasach lub w ogrodach zimowych.

Najpopularniejszym rodzajem systemu przeciwko owadom są moskitiery ramkowe. Wynika to przede wszystkim z ich łatwego montażu oraz demontażu, a przez to - zachowania pełnej funkcjonalności okien i drzwi. Dodatkową zaletą jest odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, jaką dają wytrzymałe ramy aluminiowe oraz lekkie siatki z włókna szklanego - mówi Bożena Ryszka, Główny Specjalist ds. Public Relations z firmy Aluprof.

Moskitiery stałe montowane są po zewnętrznej stronie okien, przez co można je instalować na większości profili okiennych otwieranych do wewnątrz. Zakłada się je w szybki i prosty sposób, wykorzystując do tego bezinwazyjne, obrotowe zaczepy. Moskitiery otwierane, przeznaczone są do montażu do ramy drzwiowej lub ościeży. Wyposażone są w zawiasy z samodomykaczem. Dzięki temu, nawet jeśli zapomnimy domknąć moskitierę wchodząc lub wychodząc z domu, możemy być pewni, że nadal będzie nas ona chronić przed nieproszonymi gośćmi. Siatki są dodatkowo chronione przed przypadkowym uszkodzeniem podczas otwierania, dzięki wypełniającej płycie znajdującej się w dolnej części skrzydła.


Letnie wieczory chętnie spędzamy także na balkonach, tarasach czy w ogrodach zimowych. W takich miejscach sprawdzają się moskitiery przesuwane, montowane do ram drzwiowych lub ościeży (system odpowiedni jest dla powierzchni przeszklonych). Skrzydło przesuwa się pomiędzy szynami, zapewniając bezkolizyjną współpracę z roletami zewnętrznymi.

Moskitiery są jak dotąd najskuteczniejszym sposobem ochrony przeciwko komarom. Dzięki ich zróżnicowanym systemom i wygodnemu montażowi możemy szybko i łatwo zabezpieczyć w ten sposób cały dom. - podsumowuje Bożena Ryszka, Główny Specjalist ds. Public Relations z firmy Aluprof. Dodatkowo ten praktyczny oraz estetycznie wyglądający system może zostać dopasowany do kolorystyki ram okiennych.

źródło: ALUPROF