PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-07-04
Sposoby na chłodne mieszkanie w upalne lato
Ograniczenie dopływu promieni słonecznych sprawia, że unikamy niepotrzebnego nagrzewania się wnętrza.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Podczas długich jesiennych i zimowych miesięcy tęsknimy za słońcem i marzymy o wysokich temperaturach. Kiedy w końcu przychodzi długo wyczekiwane lato, okazuje się, że upały potrafią być bardzo dokuczliwe. Wysokie temperatury i duże nasłonecznienie sprawiają, że pomieszczenia, w których przebywamy, stają się nagrzane i duszne. Co możemy zrobić, żeby zapewnić sobie trochę wytchnienia od wszechobecnego gorąca - radzi ekspert firmy Franc Gardiner.

Najprostsze rozwiązanie, które od razu przychodzi na myśl, to klimatyzacja. W naszej szerokości geograficznej upalne dni nie występują jednak na tyle często, by instalacja tego drogiego i nie do końca przyjaznego naszemu zdrowiu urządzenia była konieczna. Nie zmienia to jednak faktu, że przez trzy miesiące w roku jesteśmy w czasie upałów narażeni na nieprzyjemnie nagrzane mieszkania.


Najczęstszym, doraźnym sposobem na zaznanie ochłodzenia są różnego rodzaju poręczne wiatraczki elektryczne. Minusem tych urządzeń jest jednak wysoki rachunek za prąd na koniec miesiąca i konieczność zastosowania ich w każdym miejscu, w którym przebywamy. Nie zapominajmy również o tym, że silny strumień powietrza może przyczyniać się do dolegliwości takich jak: ból głowy, zaziębienie, czy zapalenie ucha.

Jednym z nieinwazyjnych sposobów na obniżenie temperatury jest rozwieszenie na suszarce w pokoju np. mokrego prania. Parując, woda schładza i nawilża powietrze w pomieszczeniu. Jeśli upał staje się dokuczliwy - rozłóżmy mokre ręczniki bądź prześcieradło. Dzięki temu temperatura obniży się o 2-3 stopnie, a powietrze stanie się trochę bardziej rześkie.


Skuteczniejszym sposobem jest jednak zadbanie o to, by pomieszczenie, w którym przebywamy było jak najlepiej zacienione. Ograniczenie dopływu promieni słonecznych sprawia, że unikamy niepotrzebnego nagrzewania się wnętrza. „Jeśli posiadamy pokoje od południowej strony, narażone na dużą ekspozycję na silne słońce w ciągu dnia, warto zainwestować w zaciemniający materiał. Rolety Blackout z naszej oferty posiadają dodatkową warstwę gumy, która pochłania promieniowanie, a technologia silver w kolekcji Microllo sprawia, że promienie słoneczne są odbijane. W efekcie, część z nich nie przedostaje się do środka i nie powoduje podniesienia temperatury w pomieszczeniu. Wnętrze pozostaje zacienione i przyjemnie chłodne" - mówi Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.


Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom, powrót do chłodnego, zacienionego domu po długim, upalnym dniu może okazać się prawdziwą przyjemnością. Jeśli zadbamy o odpowiednie nawilżenie powietrza i będziemy pamiętać o otwieraniu okien tylko pod wieczór i na noc, bez trudu przetrwamy nawet najgorętsze lato.Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach - Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner