PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-06-28
Przytulny i bezpieczny – urządzamy pokój dla malucha
Smartroll likwiduje ryzyko zaplątania się dziecka w wiszące sznurki, czy połknięcia drobnych elementów.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Potrzeby dziecka zmieniają się wraz z jego rozwojem. To, co pozostaje niezmienne, to konieczność stworzenia przyjaznej i przytulnej przestrzeni, która nie tylko da poczucie bezpieczeństwa, ale będzie bezpieczna. Co zrobić, żeby osiągnąć taki efekt w dziecięcym pokoju, radzi Franc Gardiner.

Kolory - fakty i mity

Jednym z najstarszych i najsilniej zakorzenionych poglądów na urządzanie pokoju dziecięcego jest przekonanie, by dziewczynki otaczać wszechobecnym różem, a chłopcom stworzyć aranżację w odcieniach koloru niebieskiego i granatowego. To założenie nie jest ani prawdziwe, ani fałszywe - naukowo udowodniono, że małe dzieci pozytywnie reagują na jasne i ciepłe kolory, dobrane w harmonijny sposób. W wieku niemowlęcym dodatnio na nastrój malucha wpływają barwy kojarzące się dziecku z kolorem skóry matki: beż, jasne odzienie różu, paleta odcieni kremowych. Dlatego warto pamiętać, by niezależnie od płci dziecka stawiać raczej na barwy budzące w nich pozytywne odczucia.


Co za dużo to niezdrowo

Warto pamiętać, że dziecko nie powinno mieć obok siebie przesadnej ilości rzeczy, które zwracają jego uwagę: w tym kolorów, które mogą wprowadzić niepotrzebny niepokój, rozpraszać I utrudniać wyciszenie się i sen. W aranżacji pokoju dziecięcego unikamy zatem kontrastów kolorystycznych I nasyconych, jaskrawych barw. Pokój dziecka powinien być jasny I stonowany, nie oznacza to jednak, że nie możemy wprowadzić delikatnych i dobrze kojarzących się elementów dekoracyjnych.


Z myślą o maluchach

Idealnym rozwiązaniem dodającym miejscu wrażenia przytulności i jednocześnie zapewniającym bezpieczeństwo, kiedy dziecko zacznie dorastać i na własną rękę poznawać świat, jest roleta z inteligentnym mechanizmem zwijającym Smartoll firmy Franc Gardiner. „Dzięki przemyślanej konstrukcji, specjalnie z myślą o najmłodszych wyeliminowano koralikowy mechanizm zwijający. Smartroll likwiduje ryzyko zaplątania się dziecka w wiszące sznurki, czy połknięcia drobnych elementów" - mówi Kamila Prałat, ekspert Franc Gardiner. Jest to szczególnie ważne w pierwszych latach życia, kiedy dzieci są wyjątkowo beztroskie i nie znają większości zagrożeń.

Jakie są inne powody, by zamontować roletę w pokoju dziecięcym? Szeroki wybór nadruków pozwoli stworzyć niepowtarzalną atmosferę: delikatny wzór SERCA, bądź zabawny nadruk SOWY sprawią, ze przestrzeń dziecięcego pokoju będzie przyjazna i kreatywna. Dodatkowo, roleta pozwoli w razie potrzeby odgrodzić najmłodszych od zewnętrznego świata, który może utrudniać im skupienie się, bądź zaśnięcie.


Dobrze zaprojektowany pokój dziecięcy może stać się bezpieczną przystanią, w której tworzą się najpiękniejsze wspomnienia z pierwszych lat życia. Stosując się do kilku prostych zasad sprawimy, że nasze pociechy będą mieć ich jeszcze więcej.Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach - Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner