PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-06-19
Innowacyjne rozwiązania do rolet
Somfy, lider automatyki domowej, z powodzeniem od lat poszerza swoją ofertę napędów do osłon wewnętrznych i zewnętrznych.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Dzięki promowanym rozwiązaniom  klienci coraz chętniej interesują się rozwiązaniami automatyki domowej. Obecnie w sezonie wiosenno-letnim dużą popularnością cieszą się rozwiązania do rolet, takie jak: funkcja Plug & Play, Sunis Indor, czy też zasilanie napędów energią słoneczną przez tzw. panele słoneczne, wszystkie dostępne tylko w SOMFY.

Nowoczesne napędy do rolet - wyposażone w tzw. funkcję Plug & Play, poza standardowymi funkcjami, zapewniają też: detekcję przeszkód, zabezpieczenie przed ręcznym podniesieniem rolety z zewnątrz (próbą włamania) oraz zabezpieczenie przed oblodzeniem. W przypadku napotkania na przeszkodę napęd automatycznie się zatrzymuje, nie niszcząc rolety. Z kolei w przypadku przymarznięcia pancerza nie jest on na siłę podnoszony, co pozwala zapobiec przegrzewaniu napędu i zniszczeniu rolety.


fot. Somfy

- Dużym udogodnieniem jest fakt, że funkcja Plug & Play nie wymaga żadnych ustawień, w tym nawet ustawień podstawowych, takich jak położenia krańcowe. Wszystko dzieje się automatycznie, bez potrzeby ingerencji instalatora.  Jest to ogromna zaleta dla nowych pracowników w firmach instalatorskich, a także w przypadku montażu rolety przez firmę okienną, nie posiadającą specjalistycznej wiedzy o napędach. Poza tym jest to oszczędność czasu - podsumowuje Cezary Krupa, SOMFY.

Kolejnym innowacyjnym udogodnieniem, dostępnym tylko w Somfy jest czujnik do rolet Sunis Indor. Mierzy on temperaturę wewnątrz pomieszczenia oraz natężenie światła i dopasowuje do tego ustawienie rolet, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Z kolei w trosce o klientów ceniących ekologię, Somfy przygotowało także napęd z panelem słonecznym, zamiast kabla zasilającego. Może on być z powodzeniem wykorzystywany w tzw. greenhouse'ach. Wystarczy umieścić napęd w skrzynce oraz zainstalować panel słoneczny. Sterowanie odbywa się za pomocą dowolnego pilota Somfy.

- W ramach pięcioletniej gwarancji, jako jedyni na rynku oddajemy do dyspozycji klienta mobilny serwis, który w razie potrzeby dojeżdża na miejsce i rozwiązuje problem - podsumowuje Cezary Krupa, Somfy.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy lider w produkcji napędów i systemów sterowania do zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, żaluzji, rolet i bram.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 54 krajach na świecie. Spółka posiada 68 filii, 56 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 15 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów wynosi około 7 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 720 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 4 miliony elementów i 32 000 napędów, a co 5 sekund instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

Ważniejsze daty SOMFY:

1960 Narodziny SOMFY
1961 Pierwszy silnik rurowy
1981 Pierwsza automatyka słoneczno-wiatrowa
1969 Pierwsza filia SOMFY poza Francją - Tübingen Niemcy
1996 Powstanie filii w Polsce

źródło: Somfy