PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-06-13
Roleta zamiast zazdrostek? Kuchnia nowoczesna
Zamontowanie rolety w kuchennym oknie rozwiązuje większość problemów związanych z utrzymaniem czystości.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Kiedyś obowiązkowy element kuchennego okna, dziś coraz częściej wypierana przez inne rozwiązania. Chodzi oczywiście o zazdrostki i częsty kuchenny problem: nowoczesna kuchnia - praktycznie czy estetycznie? A może jedno i drugie?


Zazdrostki w oknach to zwyczaj przeniesiony ze wsi do miasta. Kiedyś wieszano je w parterowych domach o nisko umieszczonych oknach, aby ciekawscy sąsiedzi nie zaglądali do izby. Ten zwyczaj w sposób naturalny przeniósł się do miasta - wszak przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Zwłaszcza to wyniesione z domu rodzinnego. Ale te małe firanki, umieszczone na rachitycznym pałąku w oknach z plastiku, nie są synonimem nowoczesnej kuchni. Przypatrzmy się dostępnym rozwiązaniom.


Firanki posiadają swój urok i kojarzą się z domowym, przytulnym wnętrzem. Dlatego ciągle są chętnie stosowanym rozwiązaniem w wielu mieszkaniach. Nie stwarzają jednak zbyt wielu możliwości aranżacyjnych, a wybór ich kolorów i faktury jest ograniczony. Dodatkowo firanki wymagają częstej i regularnej pielęgnacji: widać na nich zabrudzenia, szarzeją, zbierają zapachy i kurz. Mimo całego swojego uroku i naszych przyzwyczajeń nie są one najpraktyczniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o rozwiązania w kuchni.


Zamontowanie rolety w kuchennym oknie rozwiązuje większość problemów związanych z utrzymaniem czystości. Dodatkowo, dzięki jednolitej płaszczyźnie rolety zintegrowanej z oknem, wnętrze zyskuje więcej przestrzeni i uporządkowany wygląd. Wybór tkanin i wzorów na roletach stwarza możliwość dopasowania ich do każdego wystroju. W ofercie firmy Franc Gardiner znajduje się oferta rolet klasycznych o standardowych wymiarach oraz rolety z serii Microllo, które sprawdzają się w mniejszych oknach. Istnieje także możliwość stworzenia rolety na wymiar, dzięki czemu istnieje możliwość zamontowania rolety nawet w niestandardowym kuchennym oknie.


Rolety to nowoczesny i praktyczny sposób na regulację dopływu światła do wnętrza. Łatwa pielęgnacja i niewielka ilość zajmowanej przestrzeni czynią ją dobrym rozwiązaniem dla pomieszczeń kuchennych. Spore możliwości pojawiają się także w zakresie stylizacji - dzięki wyborowi odpowiedniego wzoru możemy nadać wnętrzu każdy styl: rustykalny, elegancki, delikatny, bądź ożywić je kolorem. Kuchnia domowa i rodzinna, elegancka czy designerska - wybór należy do nas. Może warto zastanowić się nad zmianą przyzwyczajeń i uwolnić się od rytualnego, przedświątecznego prania firanek?Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach - Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner