PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-04-27
Inteligentne systemy sterowania coraz popularniejsze
W 2012 roku dynamika sprzedaży systemów do sterowania osłonami w Polsce powinna utrzymać się na poziomie 20% - komentarz ekspercki

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Polacy, wzorem mieszkańców Europy Zachodniej, coraz bardziej doceniają rozwiązania inteligentne stosowane w domach. Segment automatyki w branży osłonowej odnotowuje dwucyfrowe wzrosty. Zbliżający się sezon wakacyjny jest okazją do polepszenia wyników.

Polska nadal jeszcze goni rynki rozwinięte, gdzie te rozwiązania są już poniekąd tradycją. W Europie Zachodniej korzyści z posiadania zautomatyzowanych osłon wewnętrznych i zewnętrznych znane są od dawna. W Polsce ta świadomość dopiero rośnie i Polacy stopniowo dostrzegają zalety automatyki w domach i mieszkaniach.

- W zbliżającym się okresie wakacyjnym systemy i napędy do osłon cieszą się szczególną popularnością. Zaprogramowanie czasu otwierania i zamykania osłon symuluje obecność domowników i zabezpiecza w ten sposób dom przed ewentualnymi włamaniami - komentuje Karolina Bednarz, specjalista ds. marketingu w firmie Somfy.

W sezonie letnim przewagę zyskują napędy do markiz, zwłaszcza ogrodowe. Zmienność pogody w Polsce, szczególnie w lecie, powoduje konieczność ciągłego składania i rozkładania markizy. Osłonami zautomatyzowanymi można sterować zdalnie, bez wysiłku, w przeciwieństwie do tradycyjnych, które reguluje się ręcznie. Ponadto, zainstalowane czujniki wiatru i słońca automatycznie reagują na zmiany atmosferyczne i markiza składa się lub podnosi w zależności od pogody. Stanowi to ogromne udogodnienie dla użytkowników i pozwala cieszyć się ze spędzonego czasu na dworze. 

Jak prognozuje SOMFY, producent napędów i automatyki do osłon, w 2012 roku dynamika sprzedaży systemów do sterowania osłonami w Polsce powinna utrzymać się na poziomie 20%.

Obecnie w Polsce coraz więcej zwolenników zyskują rozwiązania HI Value. Są to Radiowa Technologia Somfy z radiowym pilotem i IO-Homecontrol, zaawansowany system bezprzewodowy, wykorzystujący dwukierunkową technologię radiową.

- Widzimy w SOMFY rosnącą popularność tego typu rozwiązań. Za I kwartał 2012 roku, w porównaniu do analogicznego okresu 2011 roku, odnotowaliśmy około  30% wzrost - podkreśla Radosław Borkowski, dyrektor handlowy Somfy Sp. z o.o.
SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy lider w produkcji napędów i systemów sterowania do zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, żaluzji, rolet i bram.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 54 krajach na świecie. Spółka posiada 68 filii, 56 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 15 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów wynosi około 7 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 720 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 4 miliony elementów i 32 000 napędów, a co 5 sekund instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

Ważniejsze daty SOMFY:

1960 Narodziny SOMFY
1961 Pierwszy silnik rurowy
1981 Pierwsza automatyka słoneczno-wiatrowa
1969 Pierwsza filia SOMFY poza Francją - Tübingen Niemcy
1996 Powstanie filii w Polsce

źródło: Somfy