PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-08-02
Ujarzmić potok światła. Rolety Prakto stawiają słońce na cenzurowanym
Nadmiar słońca to odwieczna bolączka tych, którzy lubią przeszklone wnętrza.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie
Bezchmurne, słoneczne dni to przez większą część roku nadrzędna tęsknota Polaków. Jednak kiedy marzenie w końcu się spełnia, okazuje się, że nowa rzeczywistość przynosi nowe zmartwienia: niekontrolowaną inwazję promieni słonecznych. Skutecznym i eleganckim rozwiązaniem tego problemu są rolety zaciemniające Blackout marki Prakto.

Nadmiar słońca to odwieczna bolączka tych, którzy lubią przeszklone wnętrza. Trudno odciąć się od ostrego, popołudniowego słońca, a całkowita rezygnacja z okien raczej nie byłaby praktycznym rozwiązaniem. Z kolei tradycyjne wybory, takie jak zasłony lub firany często nie zdają egzaminu z przyczyn czysto estetycznych – udane połączenie ich z nowoczesnym, prostym wnętrzem to trudne zadanie. Odpowiednio dobrana roleta to rozwiązanie komfortowe i nie burzące starannie przemyślanej, wymarzonej kompozycji.

Kolekcja Blackout stawia na minimalizm i nowoczesność. Zamiast skomplikowanych i eklektycznych wzorów, projektanci postawili na różnorodne warianty kolorystyczne. Barwy dobrano tak, aby produkt znalazł swoje miejsce w każdej niemal aranżacji, niezależnie od charakteru pomieszczenia. Od ecru i wanilii, przez grafity i brązy, aż po czerń – w bogatej palecie znajdzie się nawet oryginalne kiwi czy amarant.

Cechą wspólną wszystkich odcieni są subtelne tonacje, dalekie od przesadnej krzykliwości, bowiem propozycja marki Prakto to wysmakowany i funkcjonalny dodatek do eleganckiego wnętrza. Zamiast pretendować do miana nadrzędnego elementu wystroju, rolety staną się konsekwentnym dopełnieniem zastanej koncepcji. Rolety świetnie komponują się także z ozdobnymi zasłonami, które same w sobie nie są w stanie oddzielić nas od nadmiaru padającego z zewnątrz światła.

Prakto Blackout, w zależności od inwencji i potrzeb, można przymocować do sufitu lub ściany. Nie trzeba także kłopotać się rozmiarem: dla wygody klienta producent udostępnił szeroki wachlarz wymiarów, który odpowiada zróżnicowanym powierzchniom okien. Sam proces mocowania jest równie bezproblemowy. Wystarczy rzut oka na instrukcję i kilka nieskomplikowanych czynności, aby uzyskać kontrolę nad nasłonecznieniem za pośrednictwem zwijającego mechanizmu koralikowego.

Rolety wykonane z tkanin zaciemniających dostępne są również w ofercie marki Lotari. Tu pole do popisu znajdą klienci, którzy cenią sobie indywidualizm: rolety wykonywane na zamówienie znajdą zastosowanie nawet w najbardziej oryginalnych wnętrzach. Aby stworzyć swoją roletę idealną, należy wejść na stronę www.e-lotari.pl i skorzystać z wygodnego kreatora.

Leniwe, niedzielne poranki w sypialni, popołudniowe sjesty w salonie lub kulinarne rytuały kuchenne . Każda z powyższych czynności zyska na uroku, jeśli domownicy nie będą wystawieni na oślepiające światło. Wnętrze skąpane w złocistych promieniach, łagodne zaciemnienie i wszystko to, co pomiędzy: w tej kwestii decyzja nie należy już do pogody.Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach – Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner