PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-08-08
Szczypta orientu nie tylko na talerzu – okno w kuchni z Azją w tle
Trafnie dobrane, naturalne tekstylia okienne to świetne rozwiązanie dla osób chcących zapewnić swojej kuchni unikatowy styl.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie
Dalekowschodnie wzornictwo w aranżacji wnętrz to inspiracja niezmiennie modna i praktyczna. Dokładnie jak przy gotowaniu: wystarczy szczypta orientu, aby nadać kuchni zupełnie nowy charakter. Idealnym rozwiązaniem dla miłośników nietypowych, dalekowschodnich dodatków okażą się rolety marki Prakto oraz Lotari.

Rolety Prakto składają się z naturalnych słomek bambusa (tradycyjna roleta bambusowa) lub drewnianych listewek połączonych ze słomkami bambusowymi (tropic). Dostępne kolory to prawdziwie wschodni, głęboki ukłon w kierunku natury. Nie znajdzie się tu neonowych kontrowersji, lecz barwy stonowane i wyważone jak cała kultura Azji. Delikatne beże, nieco bardziej intensywne brązy, a wszystko w myśl zasady – prosto, lekko i elegancko.

Podobnie sytuacja przedstawia się przy propozycji marki Lotari. Kolekcja Egzotyczny Bambus to dodatki równie delikatne, jednak bardziej ażurowe. W warstwie kolorystycznej, urozmaiceniem jest widoczny gradient brązu, ciekawie kontrastujący z wyraźnie jednolitą powierzchnią znaną z rolety Prakto. Z kolei dzięki zastosowaniu listewek o zróżnicowanej szerokości – cieńsze konsekwentnie przeplatają się z grubszymi – projektantom udało się dodatkowo uatrakcyjnić i tak już wdzięczny produkt.

Światło przepuszczone przez tak pomyślaną strukturę tworzy ciepły, nieco intymny nastrój. Nawet jeśli w kuchni przygotowujemy późną kolację, a słońce już dawno zdążyło zajść – kilka refleksów padających od zwykłej lampy zapewni kojącą przytulność wnętrza. Atutem są również naturalnie tworzące się fałdki, urozmaicające wygląd rolety.

Idealnym uzupełnieniem tak skomponowanego wnętrza będą inne, równie delikatne dodatki nawiązujące do stylistyki orientu. Stół przyozdobiony bambusowymi matami, a może niewielkie koszyczki na niezbędne wiktuały? Materiał jest na tyle uniwersalny, że produkuje się z niego nawet wazony i lampy. Dla dodania kolorytu można także zdecydować się na żywe, soczyście zielone pędy bambusa zanurzone w wodzie. Wnętrze w takim wariancie to przepis na kuchnię bezpretensjonalną i łatwą w utrzymaniu w czystości.


Jak zwykle w przypadku marek Prakto i Lotari, produkty charakteryzuje dbałość o wygodę użytkownika. Liczne warianty rozmiaru, szybkie i wygodne sposoby mocowania do ścian lub sufitu, czy wreszcie: bezproblemowa pielęgnacja. Nawet przy poważniejszym zabrudzeniu, wystarczy ręka uzbrojona w wilgotną ściereczkę, aby roleta wyglądała jak nowa.

Trafnie dobrane, naturalne tekstylia okienne to świetne rozwiązanie dla osób chcących zapewnić swojej kuchni unikatowy styl. Wcale nie trzeba być mistrzem patelni wok, uwijającym się nad kuszącą ostrymi zapachami potrawą. Jedzenie można zamówić, zaś goście podjęci w odpowiednio urządzonym wnętrzu ulegną sile sugestii. Tymczasem na gospodarza spłynie cała chwała…Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach – Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner