PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-08-25
Nowoczesność szyta na miarę. Nowa kolekcja Lotari Dzień i Noc
Lotari Dzień i Noc to dwuwarstwowe rolety z tkanin w naprzemienne, poziome pasy transparentne i zaciemniające.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie
Technika i postęp otwierają nam okno na świat wygody i stylu. Ale czy kiedy energooszczędne, hermetyczne okna PCV stały się standardem w każdym domu, jest jeszcze miejsce na rewolucyjne rozwiązania technologiczne w okiennictwie? Okazuje się, że tak – rolety okienne Lotari Dzień i Noc to wdzięczna innowacja w regulacji dopływu światła słonecznego do pomieszczeń.

Schludne, starannie udekorowane okna stanowią symboliczną wizytówkę zadbanego domu i jego mieszkańców. Dlatego starsze pokolenia poświęcały tyle uwagi i trudu na mozolne mycie tradycyjnych okien, a także dekorowanie ich przestrzeni stylowymi zasłonami i zapewniającymi dyskrecję, ręcznie dzierganymi firankami. Choć oprócz niekwestionowanego szyku wszystkie te elementy pełniły swoje role, biorąc pod uwagę niezbędne w ich utrzymaniu nakłady pracy nie sposób byłoby je określić mianem praktycznych. Wszak dziś praktyczny to przede wszystkim funkcjonalny, zaś funkcjonalny to taki, który pozwala nam zaoszczędzić jak najwięcej czasu. A jeśli przy okazji doskonale zdobi wnętrze i zaskakuje naszych gości pomysłowością – możemy mówić o produkcie wnętrzarskim na miarę XXI wieku.

Lotari Dzień i Noc to dwuwarstwowe rolety z tkanin w naprzemienne, poziome pasy transparentne i zaciemniające. Obracające się wokół specjalnego systemu wałków dwie warstwy tkaniny pozwalają nakładać na siebie płaszczyzny jednolitych i ażurowych elementów. Powstające w ten sposób układy umożliwiają płynną regulację ilości wpadającego do pokoju światła bez konieczności podnoszenia całej rolety do góry. Rozwiązanie to łączy w sobie zatem cechy rolety okiennej i żaluzji, tudzież tradycyjnej zasłony i firanki. Kompaktowe urządzenie zostało zaprojektowane w inteligentny, przemyślany sposób, wprowadzając na rynek zupełnie nową jakość estetyczną i użytkową.

Stawiając na nowatorskość, projektanci konsekwentnie zastosowali minimalistyczną, pozbawioną ornamentów, jednorodną kolorystykę. Wzorzystość deseni mogłaby - w połączeniu ze złożonością techniczną produktu - spowodować wrażenie przesytu. A tak zwarta, użyteczna forma zachowała lekkość klasycznych produktów firmy. Do wyboru oddano paletę 8 intensywnych barw oraz biel, pozwalające wkomponować rolety Dzień i Noc jako ożywiający dodatek większości wnętrz. Regulując wzajemny układ dwóch warstw rolety, można dodatkowo uzyskać kaskadowy efekt naprzemiennych pasów jaśniejszych i ciemniejszych.

Awangardowość kolekcji Dzień i Noc podkreśla fakt, że zgodnie z duchem czasu można ją zamówić bez wychodzenia z domu. Skrojony na miarę potrzeb zestaw do samodzielnego montażu dobrać można przy pomocy kreatora on-line, dostępnego na stronie www.e-lotari.pl.Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach – Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner