PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-08-22
Piloty Telis marki Somfy – inteligentny dom w Twoich rękach
Niezależnie od tego gdzie się znajdujesz – bezprzewodowymi pilotami sterować możesz wszystkimi osłonami okiennymi w całym domu.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

„Inteligentny dom" to pojęcie, które ostatnio zyskuje na popularności. Nie powinno to jednak nikogo dziwić - personalizacja instalacji, programowanie urządzeń sprawia, że codzienne życie przebiega bez zakłóceń i pozbawione jest zbędnych ograniczeń. Za pomocą zaledwie kilku elektronicznych urządzeń możemy usprawnić działanie naszego domu czy mieszkania. Jednym z takich sprzętów są piloty Telis marki Somfy. Ich zróżnicowana oferta pozwala zaprogramować prawie każde nasze życzenie dotyczące zarówno komfortu życia, jak i jego bezpieczeństwa.

„Inteligentny dom" to nic innego jak zintegrowany zestaw czujników oraz urządzeń wykonawczych działających w technologii radiowej. Pod pojęciem tym kryje się również prawie nieograniczona liczba rozwiązań, jakie możemy stworzyć za pomocą urządzeń sterujących. Nowoczesna technologia maksymalizuje wygodę, ale również zwiększa bezpieczeństwo domu. Taki właśnie komfort gwarantują piloty Telis.

Jeden przycisk - tysiąc rozwiązań

Niezależnie od pomieszczenia, w którym się aktualnie znajdujesz - za pomocą bezprzewodowych pilotów sterować możesz wszystkimi osłonami okiennymi w całym domu. Za pomocą jednego przycisku opuścisz rolety w kuchni, przyciemnisz żaluzje w salonie czy wreszcie złożysz rozwiniętą nad patio markizę. Naciskając guzik, sam wybierasz - sterowanie pojedynczymi osłonami czy też całą, wcześniej wybraną ich grupą.

Zdefiniuj swoje potrzeby

Piloty Telis oferują moc możliwości. Spośród szerokiej oferty pilotów warto wybrać ten, który najlepiej spełni nasze wymagania i oczekiwania. Poniżej przedstawiono trzy piloty z oferty Somfy o różnych funkcjach.

Telis 4 Soliris RTS jest pięciokanałowym pilotem pozwalającym sterować pięcioma osłonami okiennymi lub ich grupami. Każdy kanał posiada podstawowe funkcje - góra, dół, stop oraz pozycję komfortową „MY". Pilot obsługuje czujniki Soliris RTS oraz Sunis WireFree RTS, dzięki czemu reaguje w przypadku zmiany warunków atmosferycznych (automatyka słoneczno-wiatrowa). Telis 4 Soliris pozwala również sterować systemem oświetleniowym i grzewczym żaluzji.

Podobnie jak Telis 4 Soliris, kolejny pilot - Telis 4 Mod/Var RTS jest urządzeniem pięciokanałowym. W odróżnieniu od wcześniej opisanego sprzętu - nie posiada czujników słonecznych i wiatrowych, posiada za to inną, równie przydatną funkcję. Za pomocą rolki, tzw. central scroll wheel, znajdującej się na pilocie możemy sterować lamelami od poziomych żaluzji okiennych. Regulacja dopływu światła do pomieszczenia przyda się szczególnie w słoneczne, upalne dni, chroniąc domowników przed promieniami i gorącem.

Bardziej zaawansowanym użytkownikom, chcącym mieć większą kontrolę nad domową automatyką polecić można pilota Telis 16 RTS. Daje on możliwość programowania ustawień osłon okiennych aż na 16 kanałach. Dodatkowo posiada on funkcjonalny i praktyczny ekran, który ułatwia nawigację i kontrolę ustawień. Telis 16 RTS umożliwia także stworzenie stref dopasowanych do stylu życia oraz kontrolę przesłon znajdujących się w nich.

Urządzenia sterujące marki Somfy są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami działającymi w systemie Radio Technology Somfy (RTS). Każdy z pilotów wyposażony jest w funkcję „MY", która ustawia wybrane osłony w najbardziej komfortowej dla nas pozycji.

Jak to działa?

Działanie pilotów Telis w bezprzewodowym systemie RTS jest niezwykle proste. Za pomocą przycisków na pilocie wysyłamy sygnał drogą radiową bezpośrednio do napędu, zainstalowanego na przykład w rolecie czy markizie. Jest to rozwiązanie idealne zarówno dla nowego budownictwa jak również modernizacji już istniejącego. Dzięki zastosowaniu technologii radiowej Somfy nie jest potrzebny montaż dodatkowych przewodów pomiędzy nadajnikiem (pilotem) a odbiornikiem (np. roleta z napędem). W konsekwencji znacznie redukuje to wydatki, jakie musimy ponieść na instalację. Rozszerzenie konfiguracji lub jej zmiana jest możliwe w każdym momencie eksploatacji.

Stylowy dodatek

Modny, nowoczesny design i kolorystyka pilotów Telis sprawia, że są one nie tylko luksusowym urządzeniem do zarządzania domową automatyką. Piloty od Somfy świetnie komponują się z wnętrzami, są trendy gadżetem. Dzięki specjalnym uchwytom z łatwością możemy zamontować je na ścianie, gdzie również będą spełniać swoją dekoracyjną funkcję.

To właśnie Ty, mając w ręku inteligentnego pilota Telis marki Somfy, jesteś domowym centrum dowodzenia.

Ceny pilotów w sklepie:

Telis 4 Soliris RTS Pure (wersja biała)-  około 300 PLN netto
Telis 4 Soliris RTS Lounge (wersja czarna)-  około 400 PLN netto
Telis 4 Soliris RTS Patio - około 300 PLN netto
Telis 4 Mod/Var RTS Pure ( wersja biała) około 350,00 PLN netto
Telis 4 Mod/Var RTS Silver (wersja srebrna) około  440,00 PLN netto
Telis 16 RTS Pure (wersja biała)- około 575 PLN netto
Telis 16 RTS Silver (wersja srebrna)- około 620 PLN nett


źródło: Somfy, SUPERB Communication