PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-06-06
SmartRoll za Oceanem
Technologia SmartRoll to mechanizm sprężynowy, który pozwala regulować długość rolety bez udziału luźno wiszącego sznurka czy koralików.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Innowacyjne polskie rozwiązania podbijają amerykański rynek. Firma Franc Gardiner, producent rolet marki Lotari i Prato, wzięła udział w tegorocznych targach Vision11 w Las Vegas. Polska firma zaprezentowała nowy mechanizm SmartRoll, który doskonale trafia w potrzeby klientów zza Oceanu.

Targi Vision11 to jedno z największych wydarzeń skupiających producentów dekoracji okiennych z całego świata. Tegoroczną edycję w Las Vegas odwiedziło ponad 45 000 zwiedzających, z czego większość stanowili handlowcy, projektanci, architekci wnętrz i studenci, oraz 113 wystawców. Franc Gardiner, jako jedyna firma z Polski gościła na tym prestiżowym wydarzeniu przedstawiając produkt, który jest odpowiedzią na rosnące potrzeby użytkowników rolet pod względem funkcjonalności i bezpieczeństwa.


Stoisko Franc Gardiner

- Wyjazd na targi miał na celu promocję naszych produktów w Ameryce i nawiązanie kontaktów biznesowych sprofilowanych pod technologię SmartRoll - mówi Rafał Szymonowicz, Prezes Zarządu firmy Franc Gardiner - Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie naszą ofertą wizytę w Los Angeles możemy uznać za udaną. Obecność na istotnych wydarzeniach branżowych to także okazja dla firm na zapoznanie się z działaniem konkurencji, śledzenie najnowszych światowych trendów oraz pozyskiwanie partnerów biznesowych. Franc Gardiner wraz z technologią SmartRoll odwiedził w tym roku także targi Heimtextil we Frankfurcie.

Technologia SmartRoll to mechanizm sprężynowy, który pozwala regulować długość rolety bez udziału luźno wiszącego sznurka czy koralików. Aby odsłonić lub przesłonić okno wystarczy pociągnąć za dolną listwę rolety, a ona sama zatrzyma się w pożądanej przez nas pozycji. Innowacyjność polskiego rozwiązania opiera się na płynnym tempie rozwijania oraz zastosowaniu mechanizmu hamującego. Co więcej, użytkownik może dowolnie ustawić prędkość oraz wysokość, na którą roleta zawsze będzie się zwijała. Nowa technologia może być zastosowana praktycznie do każdego materiału, a stosunkowo niska cena czyni ją tym bardziej atrakcyjną. Propozycja firmy Franc Gardiner idealnie wkomponowuje się w potrzeby amerykańskiego rynku ze względu na przewidywane regulacje ustawowe, które zostaną wkrótce wprowadzone. Zakazują one montażu w mieszkaniu zasłon okiennych, w tym rolet zwijanych, rzymskich, żaluzji etc., do obsługi których potrzebny jest wolno wiszący sznurek lub pętla większa niż 20 cm. Technologia SmartRoll, dzięki wyeliminowaniu luźno wiszących elementów, jest bezpieczna dla małych dzieci oraz komfortowa w użytkowaniu przez pozostałych domowników.Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach – Prakto oraz Lotari.

źródło: Franc Gardiner