PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-02-15
Smart Roll podbija serca Niemców
W nowym urządzeniu klasyczny sznurek czy koralik zastąpiła sprężyna.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie
Najnowsze rozwiązania technologiczne proponowane przez polskich producentów rolet zdobywają coraz większą popularność wśród klientów, także tych z zagranicy. Dowodem na to jest firma Franc Gardiner, która podczas tegorocznych targów branżowych Heimtextil we Frankfurcie zaprezentowała mechanizm SmartRoll.

W nowym urządzeniu klasyczny sznurek czy koralik zastąpiła sprężyna. Dzięki temu wyeliminowano luźno wiszące elementy i tym samym zwiększono bezpieczeństwo użytkowania. Płynna regulacja tempa rozwijania i zwijania rolety umożliwia wczesne wyhamowanie prędkości. To powoduje, że ta zatrzymując się tuż przy rurce nie powoduje efektu „strzelania”. Funkcja SmartRoll doskonale sprawdza się na bardzo wysokich oknach ale jednocześnie formuła została przygotowana z myślą o użytkownikach o niskim wzroście.  Komfort korzystania, nowoczesność oraz wytrzymałość mechanizmu sprawia, że ten działa bez zarzutu nawet do 10 tys. pełnych cykli opuszczania i podnoszenia rolety.  Technologia Smart Roll idealnie dopasowuje się do wszystkich rodzajów tkanin, co daje dużą swobodę w wyborze rolet.

Obecnie na rynku istnieje kilka już podobnych rozwiązań z wykorzystaniem sprężyny. Okazuje się jednak, że są one bardzo drogie i dostosowane do określonego rodzaju rury. – Nasz mechanizm oparty na technologii  SmartRoll jest o wiele tańszy,  a oprócz tego uniwersalny – mówi Kamila Prałat, Kierownik Marketingu Firmy Franc GardinerDla wymagających klientów jesteśmy w stanie wykonać roletę według ich indywidulanych upodobań.


Aktorzy Teatru Juliusza Słowackiego
fot: Franc Gardiner

Mechanizm bezsznurkowy  i taniec
Innowacyjne rozwiązanie znalazło już wielu wielbicieli, wśród nich naszych zachodnich sąsiadów. Nowoczesny mechanizm marki Prakto prezentowany podczas styczniowych Międzynarodowych Targów Branżowych Heimtextil we Frakfurcie nad Menem, został przyjęty bardzo ciepło. – Oczywiście podczas targów nie zabrakło magnetycznych niespodzianek i gości specjalnych, m.in tancerzy Teatru Juliusza Słowackiego – mówi Paweł Matuszkiewicz, Dyrektor Generalny Franc GardinerNiekonwencjonalny wystrój stoiska połączony ze zmysłowym tańcem nowoczesnym idealnie wpasowały się w całość wydarzenia, ale myślę, że choć oprawa stoiska spełniła swoją rolę i przyciągnęła widzów - ci tak naprawdę żywo interesowali się zaletami naszego mechanizmu, kiedy już mieli okazję poznać jego realne funkcje.

Warto przypomnieć, że targi Heimtextil to największa na świecie impreza wystawiennicza producentów tekstyliów do wyposażenia wnętrz i obiektów. W tym roku swoje produkty zaprezentowali wystawcy ze 136 krajów.

Rolety z urządzeniem sprężynowym na rynku niemieckim będzie można znaleźć pod nazwą marki Prakto. Właściciele planują mechanizm sprzedawać także jako technologię SmartRoll.Firma Franc Gardiner od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka jest liderem w branży na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie. Oferuje swoim klientom szeroki asortyment dekoracji okiennych: rolet klasycznych, mini rolet, rolet bambusowych, tekstylnych, żaluzji. Franc Gardiner posiada na rynku dwie marki produktowe, dedykowane klientom o zróżnicowanych wymaganiach – Prakto oraz Lotari.

informacja na podstawie materiałów: Franc Gardiner