PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-12-11
Siła z pomarańczy
Kolor pomarańczowy to nie tylko moc pozytywnej energii, ale też sprawdzone narzędzie w walce z zimowym przesileniem.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie
A warto wiedzieć, że sposobów na przemycenie go do własnej przestrzeni jest naprawdę wiele - oto kilka tych wypróbowanych i godnych polecenia.

Pomarańcz może skutecznie ocieplić zarówno wnętrze, jak i nasz nastrój. I chociaż zarzuca mu się przesadną krzykliwość, ma on tyle różnych odcieni, że z pewnością odnajdziemy wśród nich ten idealnie odzwierciedlający nasze upodobania. Do wyboru mamy intensywny oranż, stonowaną ochrę, czy też równie modny kolor ceglasty, rudy oraz łososiowy. A co najważniejsze, tak samo efektownie prezentuje się on jako motyw przewodni aranżacji, jak i jej subtelny dodatek. Wystarczy wybrać swoją tonację.


Pomarańcz świetnie sprawdza się w jadalniach
fot. E-lotari.pl

Zainspiruj się

Kolor pomarańczowy może rozbudzić nasz umysł, zachęcając jednocześnie do działania. Warto zatem wykorzystać go w pokojach dziennych, a także w domowych biurach oraz w pokojach młodszych domowników. - W salonach najlepiej sprawdzi się tonacja ciemniejsza, odrobinę bardziej wyrafinowana (np. kolor dojrzałej dyni), zaś w sypialniach dzieci - jaśniejsza i tętniąca energią - radzi Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner, producenta rolet Lotari i Prakto. - Warto także zwrócić uwagę na odpowiednie połączenia. W pokojach dziewczynek warto zastosować to z kolorem różowym, natomiast u chłopców - z granatem i czernią - dodaje ekspert.

Wycieczka w tropiki

Pomarańcz przywodzi na myśl wysokie temperatury, tropikalne krajobrazy oraz klimat wakacyjnego wypoczynku. Zaprośmy więc tę sielankową atmosferę do własnego M, wykorzystując nie tylko odpowiednią kolorystykę - szczególnie polecane jest tu połączenie pomarańczy z żółciami i różnymi odcieniami niebieskiego - ale także egzotyczne materiały. Połączmy zatem pomarańczową ścianę z bambusową roletą. Klimat wnętrza dodatkowo podkreślimy np. niebieskimi i żółtymi, ozdobnymi poduchami oraz odpowiednio dobranym dywanem.


fot. E-lotari.pl

Esencja stylu

Alternatywą dla osób preferujących odważne i niezwykle stylowe rozwiązania są mocne, pomarańczowe akcenty - oryginalne w formie meble, ale też np. przykuwające wzrok rolety. Przy wyborze takiego centralnego elementu pamiętajmy, aby kierować się nie tylko jego barwą, ale także kształtem oraz fakturą materiału, z jakiego został on wykonany. Aby uzyskać naprawdę oszałamiający efekt, podkreślmy go stonowanym, kontrastującym tłem - szczególnie atrakcyjne będzie to utrzymane w bielach.

Kuchnia ze smakiem

Pomarańczowy idealnie nadaje się też do dekoracji kuchni - tutaj jedynym ograniczeniem są tak naprawdę tylko nasze upodobania. Możemy więc postawić na wnętrze monochromatyczne lub takie, w którym pomarańcz będzie jedynie subtelnym akcentem - przyprawą dodającą całości wyrafinowanego smaku. Świetnie sprawdzą się tutaj pomarańczowe lampy, siedziska na krzesła, ale także - pomarańczowa dekoracja okna.

W walce z zimową chandrą z pewnością pomoże metamorfoza najbliższego otoczenia - nie czekajmy więc dłużej i już teraz wybierzmy swój odcień koloru pomarańczowego. Bez względu na formę, w jakiej wprowadzimy go do własnej przestrzeni, z pewnością nie tylko ożywi on aranżację, ale także znacząco poprawi nasz - nadszarpnięty zimową aurą - humor.

Zdjęcie główne:
Bardzo dziewczęce połączenie z różowym
fot. E-lotari.pl
Lotari to najwyższej jakości rolety, utrzymane w dobrym stylu, łączące tradycję z elementami nowoczesności. W szerokiej ofercie produktowej znaleźć można rolety klasyczne, rzymskie, w systemie kasetowym, bambusowe, mini rolety, jak również zasłony – sznurkowe i wykonane w technologii flock. Lotari oferuje rolety wykonane z tkanin jednokolorowych, żakardowych, wzorzystych, jak i haftowanych.

Firma Franc Gardiner, producent marek Lotari i Prakto, od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka w branży jest liderem na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie.


informacja na podstawie materiałów: Franc Gardiner