PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-11-29
Grasz w zielone?
Zielony symbolizuje piękno przyrody. Dlatego też, poszukując dla niego towarzystwa warto czerpać z wzorów, jakie dostarcza nam sama natura.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie
Kolor zielony to blisko tysiąc odcieni rozpoznawalnych przez ludzkie oko - od subtelnej pistacji, przez intensywną i energetyczną trawę, po kojarzącą się z bogactwem i elegancją tzw. zieleń butelkową. Każdy więc znajdzie coś dla siebie - a dokonać wyboru warto, bowiem zieleń jest gwarancją stworzenia naprawdę niebanalnego wnętrza.

Zieleń jest chyba ulubioną barwą profesjonalnych dekoratorów wnętrz. I nic dziwnego, bowiem wpływ na to ma zarówno szeroka gama rozmaitych tonacji, jak i ich zbawienne działanie na nastrój domowników. - Zielony nieodłącznie kojarzy się z pięknem i harmonią natury - mówi Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner, producenta rolet Lotari i Prakto. - Wykorzystując go w aranżacji własnej przestrzeni, wprowadzimy do niej wszystkie te walory, kreując tym samym atmosferę kojącej nerwy równowagi. Co więcej, sprzyja on skupieniu i pomaga stymulować pamięć, dzięki czemu równie dobrze sprawdzi się w salonie, jak i gabinecie, czy pokoju nastolatka - dodaje ekspert.


Fot. E-lotari.pl

Inspirująca natura
Zielony symbolizuje piękno przyrody. Dlatego też, poszukując dla niego towarzystwa warto czerpać z wzorów, jakie dostarcza nam sama natura. Połączeniem, które nigdy nas nie zawiedzie, jest to z kolorami ziemi. Z brązami, beżami i szarościami współgra każdy odcień zieleni i bez względu na konfiguracje i proporcje - zawsze w efekcie uzyskamy wnętrze emanujące spokojem i harmonią. Jeśli jednak wolelibyśmy coś bardziej romantycznego, postawmy na wiosenne zestawienie szałwii lub pistacji (wyjątkowo jasna zieleń ze znaczną domieszką bieli) z wyjątkowo subtelnymi pąkami róż. Może się też zdarzyć, że preferujemy aranżacje mocno energetyczne - w takim wypadku nie pozostaje nam nic innego, jak czerpanie pełnymi garściami z darów lata - soczystych, zielonych jabłek, smacznej limonki, a nawet intensywnie zielonej trawy. Chcąc osiągnąć efekt świeżości, zestawmy je z barwami letniego słońca i błękitnego, bezchmurnego nieba.

Dostosuj dawkę do swoich upodobań
Równie efektownie prezentuje się wnętrze, w którym zieleń jest motywem przewodnim, jak i to, w którym stanowi ona zaledwie dyskretny dodatek. I tak, jeżeli preferujemy pierwszą opcję, pokuśmy się nie tylko o zielone ściany, ale także dodatki w postaci dekoracyjnych rolet lub ozdobnych poduch. W tym wypadku zwróćmy uwagę, aby operować kilkoma dopasowanymi odcieniami, co pozwoli nam na uniknięcie nudy i monotonii. Jeżeli jednak bardziej odpowiada nam zieleń jako dopełnienie całości aranżacji, wybierzmy jedynie subtelne dodatki - ozdobione delikatnymi wzorami rolety, narzutę lub dywan. Warto dodać, że bez względu na wybraną przez nas opcję, kolor ten zawsze doda naszemu wnętrzu smaku i oryginalnego charakteru.


Fot. E-lotari.pl

Zieleń w dekoracji wnętrz to gwarancja wykreowania aranżacji zarówno urzekającej swoją estetyką, jak i zbawiennie wpływającej na nerwy domowników. Warto zatem przyjrzeć się prawie tysiącu jej odcieni i wybrać spośród nich ten, który najlepiej odzwierciedla nasz gust. Później nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko wprowadzić go do własnej przestrzeni.
Lotari to najwyższej jakości rolety, utrzymane w dobrym stylu, łączące tradycję z elementami nowoczesności. W szerokiej ofercie produktowej znaleźć można rolety klasyczne, rzymskie, w systemie kasetowym, bambusowe, mini rolety, jak również zasłony – sznurkowe i wykonane w technologii flock. Lotari oferuje rolety wykonane z tkanin jednokolorowych, żakardowych, wzorzystych, jak i haftowanych.

Firma Franc Gardiner, producent marek Lotari i Prakto, od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka w branży jest liderem na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie.


informacja na podstawie materiałów: Franc Gardiner