PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-03-26
Pokój optymisty: żółto-zielone wzory
Na wiosnę pojawia się naturalna potrzeba nadrobienia ciemnych, zimowych miesięcy. Każdy promień słońca jest na wagę złota i tym chętniej przybywamy w jasnych, przestronnych pomieszczeniach.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Po zimie, na progu wiosny, przed Wielkanocą - każdy pretekst jest dobry, żeby sięgnąć po kolor żółty i zielony. Żadne inne barwy nie ożywiają wnętrza tak skutecznie, dodając znanym aranżacjom świeżości i lekkości. Prezentujemy ciekawe pomysły stylizacyjne, wykorzystujące zalety wiosennych kolorów.

Pomysł na wiosenne porządki

Zielony i żółty to kolory kojarzone z wiosną i najbardziej optymistyczne zestawienie z palety barw. Zielony koi i uspokaja, żółty to esencja pozytywnej energii. Stosowane z umiarem, zarówno w dodatkach jak i na dużych płaszczyznach (ściany czy okna) pasują niemal do każdej aranżacji i harmonijnie komponują się z pozostałymi elementami wyposażenia: drewnianymi czy tapicerowanymi meblami. Dzięki tej neutralności, możemy je dodać niemal do każdego wnętrza i w prosty i szybki sposób ożywić wystrój.

Optymistyczny pryzmat

Jeśli nie planujemy np. odnawiania ścian czy zakupu nowych mebli, a chcielibyśmy wprowadzić kolor do wnętrza, sięgnijmy po dodatki. Żółte poduchy, zielone narzuty, ramki czy trochę większe elementy - półki bądź lampy wystarczą, by odmienić wystrój. Dobrym pomysłem jest też wybór nowej rolety. To niedrogie rozwiązanie zawsze przynosi zauważalny efekt. Idealny wzór na pierwsze słoneczne dni? - Żółty kolor na transparentnej rolecie wychwytuje i akcentuje wiosenne słońce. W połączeniu z białym tłem łagodnie rozprowadza światło po pomieszczeniu, a wnętrze staje się jasne i rozświetlone. Zielone pasy czy drobny, kwiatowy wzór dodatkowo ożywią okno, dodając mu wiosennego charakteru - podpowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.Więcej światła!

Na wiosnę pojawia się naturalna potrzeba nadrobienia ciemnych, zimowych miesięcy. Każdy promień słońca jest na wagę złota i tym chętniej przybywamy w jasnych, przestronnych pomieszczeniach. Wrażenie dużej, doświetlonej przestrzeni spotęgują białe ściany, które niezawodnie optycznie powiększają pomieszczenie. Biel to przyjaciel każdej aranżacji, ale należy zadbać o jej otoczenie. W czystej postaci, zestawiona z chłodnymi barwami może sprawiać wrażenie zimnej i nieprzytulnej. Otoczona ciepłymi odcieniami staje się łagodniejsza i rozjaśnia wnętrze. Zielone i żółte akcenty połączone z jasnymi elementami aranżacji to przepis na odnowienie i odciążenie wnętrza, a kolorowa roleta spotęguje pozytywne samopoczucie i wraz z pierwszymi wiosennymi kwiatami wybudzi domowników z zimowego snu.

źródło: Franc Gardiner