PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-10-21
Rzecz jasna – naturalnie
Naturalne materiały we wnętrzu to coś więcej niż gwarancja wyjątkowego klimatu i zachwycającego efektu końcowego.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie
Warto bowiem wiedzieć, że w odróżnieniu od większości syntetyków mają one wyjątkowo pozytywny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. A co najważniejsze, to dopiero początek długiej listy ich zalet.

Drewno, bambus, czy też naturalne tkaniny dekoracyjne to tylko niektóre z darów natury, z których warto korzystać w aranżacji własnego M. Bez względu na to, czy będą one motywem przewodnim naszego wnętrza, czy też jedynie subtelnie podkreślą jego charakter, z pewnością nadadzą mu wyjątkowej, niezwykle przytulnej atmosfery. - Materiały te nie tylko korzystnie wpływają na samopoczucie domowników, ale też są niezwykle uniwersalne, świetnie wpisując się we właściwie każdy styl i kolorystykę - mówi Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner, producenta rolet Lotari i Prakto.


Fot. E-lotari.pl

Zadbaj o oryginalny klimat

Do najbardziej popularnych, naturalnych elementów wyposażenia należą drewniane meble i podłogi. I nic dziwnego, skoro ich wybór jest tak duży, że właściwie każdy znajdzie model odpowiadający zarówno jego gustowi jak i wymaganiom praktycznym. Warto jednak pójść o krok dalej, podkreślając charakter aranżacji odpowiednimi dodatkami. - Chcąc stworzyć wnętrze oryginalne, pokuśmy się o dekoracje nieco mniej typowe, ale ciągle bardzo efektowne - mówi Kamila Prałat. - Żeby podkreślić naturalny klimat wnętrza, korzystajmy nie tylko z ozdobnych tkanin (w postaci chociażby zasłon, czy też atrakcyjnych dywanów), ale też z takich elementów, jak np. drewniane lampy, czy równie efektowne rolety bambusowe - dodaje ekspert.


Fot. E-lotari.pl

Uniwersalny charakter

Warto zaznaczyć, że naturalne dekoracje są także bardzo praktyczne - nie tylko ze względu na łatwość konserwacji (w przypadku elementów drewnianych najczęściej wystarczy nam do tego zwilżona ściereczka), ale też dzięki swojej uniwersalnej naturze. Wybór tego typu tkanin jest tak duży, że z pewnością odnajdziemy tę idealną, wspaniale wpisującą się w styl naszego wnętrza. W przypadku drewna jest podobnie - do wyboru mamy różne jego odmiany - od tych najbardziej typowych, po egzotyczne. Dodatkowo, jego atutem jest fakt, że sprawdzi się w towarzystwie właściwie każdej barwy - zarówno delikatnej pasteli jak i krzykliwej czerwieni lub chłodnych szarości. Bez względu jednak na to, w jakiej formie i kolorystyce się pojawi, zawsze ociepli wnętrze i sprawi, że stanie się ono bardziej przytulne i nastrojowe.

Zalet naturalnych dekoracji wnętrz jest wiele. Są atrakcyjne, a do tego praktyczne i wyjątkowo uniwersalne. Warto zatem poszukać takich, które świetnie wpiszą się w naszą przestrzeń, stając się nie tylko efektowną ozdobą, ale też elementem korzystnie wpływającym na samopoczucie domowników.

informacja na podstawie materiałów: FRANC GARDINER