PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-08-09
Smakowite barwy lata
Podążając za radą eksperta, postawmy na dekoracje wyróżniające się soczystą kolorystyką, ale też podkreślonym przez intensywne barwy.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie
Letnie owoce to smak wakacji, ale także intensywnie soczyste kolory – mocne i wyraziste nie tylko wspaniale upiększą wnętrze, ale również nadadzą mu pełnego radości, letniego klimatu. Jak wpleść owocowe akcenty w aranżację czterech kątów?

Lato we wnętrzach to nie tylko popularne kolory złoto-żółtego słońca albo błękitu bezchmurnego nieba, ale również przyjemnie intensywne barwy letnich owoców – zarówno malin, wiśni, jagód, jak i soczystych papierówek, czy przywodzących na myśl egzotyczne podróże cytrusów. Tak jak ich smak daje poczucie, że wakacje w pełni, tak też ich kolorystyka wprowadzi do domu atmosferę letniego relaksu, ale również, niczym perspektywa kolejnych wakacyjnych przygód, doda energii i pobudzi do działania. Najważniejsze - to umiejętnie ją wykorzystać. Sposobów na zaproszenie lata do domu jest niesłychanie wiele.

Może koktajl… ?
Dla osób, które dobrze czują się we wnętrzach wielobarwnych, ciekawym rozwiązaniem będzie postawienie na kilka intensywnych kolorów jednocześnie. Przykładowo, możemy dać ponieść się fantazji kontrastując na ścianach soczystą zieleń limonki z czarną jagodą lub (tutaj propozycja dla osób preferujących jaśniejszą paletę barw) zestawiając malinową czerwień z subtelną zielenią papierówki.


Smakowite połączenie rolet i zasłon sznurkowych
fot. E-lotari.pl


Takie połączenia z pewnością dadzą spektakularny efekt, ale pamiętajmy, że nie każdy odnajduje się w skomponowanej z intensywnych barw przestrzeni.

– Aranżacja w soczystych kolorach letnich owoców to droga, która nas zaprowadzi do wnętrza urzekającego atmosferą radości i emanującego życiową energią – mówi Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner, producenta rolet Lotari i Prakto. – Decydując się jednak na zastosowanie tak intensywnych odcieni trzeba się głęboko zastanowić, czy z czasem nie okażą się one dla nas zbyt przytłaczające i agresywne. Jeśli odpowiadają nam wielokolorowe pomieszczenia, nie obawiajmy się zabawy całą gamą barw, ale jeżeli gustujemy w aranżacjach stonowanych - postawmy jedynie na mocne akcenty, które i tak dodadzą oryginalnego wyrazu.

Detale z owocową nutą
Podążając za radą eksperta, postawmy na dekoracje wyróżniające się soczystą kolorystyką, ale też podkreślonym przez intensywne barwy, niebanalnym kształtem. Nie bójmy się też trochę zaszaleć, bo odrobina fantazji w połączeniu z paletą mocnych odcieni to wstęp do wykreowania efektownej i nieszablonowej aranżacji. I tak, kanapę udekorujmy jagodową narzutą i poduchami w barwach malin i papierówek. Obok niej postawić możemy limonkową lampę zwracającą uwagę nowoczesnym, fantazyjnym kształtem. Charakter pokoju podkreślimy dopasowaną do stylizacji, malinową roletą lub dywanem. Stworzona w ten sposób dekoracja (nawet na tle zwyczajnie białych ścian) z pewnością zrobi piorunujące wrażenie na gościach, a domownikom zapewni lepszy nastrój i stałe źródło życiowej energii.


Mechanizm koralikowy
fot. E-lotari.pl


Nie zapominajmy o dodających smaku szczegółach. Zestawmy na przykład agrestową roletę z mechanizmem koralikowym w kolorze soczystych malin – takie połączenie nie tylko będzie świadczyło o wyrafinowanym guście dekoratora, ale także o jego kreatywności, pomysłowości i odwadze.

Nie bójmy się zatem eksperymentować i, w duchu letnich przygód, bawmy się pełnymi energii barwami soczystych, letnich owoców – efekt w postaci aranżacji w klimacie nieprzemijającego lata murowany.

Zdjęcie główne:
Limonowe rolety Prakto
Fot.: e-lotari.pl
Lotari to najwyższej jakości rolety, utrzymane w dobrym stylu, łączące tradycję z elementami nowoczesności. W szerokiej ofercie produktowej znaleźć można rolety klasyczne, rzymskie, bambusowe, mini rolety, jak również zasłony – sznurkowe i wykonane w technologii flock. Lotari oferuje rolety wykonane z tkanin jednokolorowych, żakardowych, wzorzystych, jak i haftowanych.

Firma Franc Gardiner, producent marek Lotari i Prakto, od siedmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka w branży jest liderem na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie.

informacja na podstawie materiałów: Franc Gardiner