PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-05-27
Piaski pustyni czy rajska plaża?
Choć pogoda nie rozpieszcza – wielkimi krokami zbliża się lato. Jak już teraz wprawić się w iście wakacyjny nastrój?

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie
Zaaranżujmy wnętrze rodem z nadmorskiej plaży czy egzotycznych krajów. Tutaj my decydujemy, a nie fronty atmosferyczne, dlatego zawsze może być słonecznie i ciepło…

Decydując się na charakter aranżacji nie musimy ograniczać się tylko do utartych schematów kolorystycznych czy tradycyjnych dodatków. Przede wszystkim zastanówmy się, do czego dana stylizacja będzie nawiązywać. Rajska plaża, leśna głusza, egzotyczne wyprawy w nieznane, a może gorąca pustynia? Każdy z tych motywów przewodnich determinuje w pewnym stopniu wybór barw, materiałów czy dekoracyjnych elementów.

Pustynna burza
Lato to przede wszystkim przytłumione, pustynne odcienie żółtego – piaskowe, ciepłe, czasem z domieszką szarości. Intensywne, słoneczne barwy mijają wraz z wiosną – teraz z powodu dużej ilości promieni słonecznych blakną. Z takimi kolorami bardzo dobrze komponują się stonowane kolory ziemi, wanilii, wikliny, kamienia. Nie musimy od razu przemalowywać całego pomieszczenia – choć po kilku latach należy się ścianom delikatne odświeżenie. Letnie kolory przemycajmy w dodatkach, które można łatwo zmieniać i komponować w zależności od panującej pory roku.


Lotari – Ażurowe Piękno
Fot. e-lotari.pl


Słońce we wnętrzu
W okresie wakacyjnym dużą rolę odgrywa światło, dlatego, podobnie jak wiosną, grube tkaniny ustępują miejsca tym lżejszym, delikatnym, nie pochłaniającym promieni słońca. – Latem prym wiodą rolety, które z jednej strony spełniają swoją praktyczną funkcję ochrony przed światłem, z drugiej są dopełnieniem kolorystycznym całej aranżacji – doradza Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner, producenta rolet Lotari i Prakto. – Zdecydujmy się na tkaniny transparentne lub średniozaciemniające w jasnych kolorach. Dobrze prezentować będą się także eteryczne organzy czy subtelne zasłony sznurkowe reagujące na najlżejszy powiew letniego wiatru.

A co jeśli nie rolety? Możemy wybierać spośród zasłon – oczywiście z lekkich materiałów czy np. woali. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także bambusowe osłony okienne.

Naturalne akcenty
Jakie dodatki pasują do takiego wnętrza? Na pewno pamiątki z egzotycznych, dalekich podróży – jeśli nie własnych, to przynajmniej nawiązujących stylistyką do tych oryginalnych. Dobrze wyglądają naturalne, drewniane akcenty czy też elementy skórzane. Duże rośliny doniczkowe przełamią kolorystykę ziemi, nawiążą do pustynnej oazy czy dzikiej dżungli. Do tego gliniane misy lub wazony. Naturalne elementy mogą także sprawdzić się jako praktyczne przedmioty, np. kamień zamiast typowego przycisku do papieru.


Fot. e-lotari.pl

Relaks w raju
W przypadku rajskiej plaży, uzupełnieniem piaskowych barw może być turkus, przywodzący na myśl ciepłe wody odległych zakątków. Dla mniej odważnych alternatywą będzie delikatny błękit, nawiązujący do bezchmurnego nieba. Jeśli jednak decydujemy się na pastelowe barwy zadbajmy o to, aby gdzie niegdzie jednak przemycić nieco intensywniejsze akcenty. W tym wypadku idealnym uzupełnieniem będą bambusowe czy słomkowe dodatki – niczym letnie kapelusze chroniące przed słońcem czy parasole ze śródziemnomorskich kurortów. Do tego można wykorzystać np. kokosowe skorupy – wystarczy odrobina wyobraźni i kreatywny pomysł by znaleźć im nową, praktyczną funkcję.

Nie ma co czekać na łaskawość pogody. Jeżeli chcemy poczuć się naprawdę wakacyjnie – weźmy sprawy w swoje ręce. Dzięki temu szare, deszczowe chmury nie popsują nam nastroju, a wyjątkowa aranżacja codziennie będzie dawała nam nową dawkę energii do działania.Lotari to najwyższej jakości rolety, utrzymane w dobrym stylu, łączące tradycję z elementami nowoczesności. W szerokiej ofercie produktowej znaleźć można rolety klasyczne, rzymskie, w systemie kasetowym, bambusowe, mini rolety, jak również zasłony – sznurkowe i wykonane w technologii flock. Lotari oferuje rolety wykonane z tkanin jednokolorowych, żakardowych, wzorzystych, jak i haftowanych.

Firma Franc Gardiner, producent marek Lotari i Prakto, od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka w branży jest liderem na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie.


informacja na podstawie materiałów: Franc Gardiner