PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-05-24
Okno podkreślone dodatkami
Okna coraz częściej stają się elementami nadającymi wnętrzu wyrazu, dopełniającymi cały zamysł aranżacji.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie
Okna we wnętrzu bez wątpienia skupiają na sobie wzrok gości. Aranżując pomieszczenia nie traktujmy ich po macoszemu – poświęćmy im należytą uwagę, aby były jego dekoracją, podkreślając wyjątkowy charakter domowników i całej stylizacji.

Roleta wewnętrzna może być sama w sobie dekoracyjnym akcentem. Wystarczy odpowiednio dobrany model, materiał czy wzór, aby okno przyciągało uwagę. Co zrobić, jeśli w pomieszczeniu posiadamy zwyczajne, jednokolorowe rolety bez wyrazu? Jest na nie sposób! Możemy połączyć praktyczne osłony np. z ozdobnymi zasłonami sznurkowymi. Delikatne, wrażliwe na najmniejszy ruch powietrza, nadadzą wnętrzu elegancji i delikatności. Jeśli wybierzemy modele marki Lotari z kryształowymi koralikami – będą stanowiły swego rodzaju biżuterię, podkreślając wyrafinowany styl aranżacji.


Lotari – Ażurowe Piękno, zasłony sznurkowe
Fot.: e-lotari.pl


Kolorowy zawrót głowy
Jeśli jednak nie chcemy łączyć rolet z innymi rodzajami osłon okiennych, zaszalejmy z kolorystyką. Mechanizm zwijający w kolorze wściekłego różu przy limonowej rolecie? To jest to! Na pewno będzie rzucać się w oczy. Do tego obciążnik w kolorze tkaniny i mamy oryginalny komplet – nie tylko do pokoju szalonej nastolatki. – Nie obawiajmy się łączenia tkanin i akcesoriów do rolet w odmiennych kolorach – doradza Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner, właściciela sklepu www.e-lotari.pl. – Czasem oryginalne, wręcz ekstrawaganckie połączenie, może okazać się kropką nad „i” całej aranżacji, nadając jej potrzebnego smaczku.


Mechanizm koralikowy do rolet klasycznych
Fot.: e-lotari.pl


Niekoniecznie musimy korzystać z tradycyjnych już zestawień kolorystycznych, jak biało-czarny, czarno-czerwony czy beżowo-brązowy. Sklep www.e-lotari.pl oferuje kilka niestandardowy wersji, np. żółte, bordowe, różowe czy niebieskie. Dajmy ponieść się wyobraźni – dzięki temu wnętrze będzie jedyne i niepowtarzalne.

Zasłony inaczej
A co z pomieszczeniami, gdzie królują tradycyjne firany czy zasłony? Nie trzeba od razu zmieniać tkaniny na oknach – wystarczy sprytnie dobrana podwiązka i niestandardowy sposób upięcia tych drugich, aby okno nabrało nowego, świeżego wyrazu. Bardzo ważne w tym wypadku są także karnisze. Jeśli okno zdobią rzucające się w oczy tkaniny, które same w sobie są dekoracją, dobierzmy delikatne karnisze, podkreślające urok materiału. W przypadku, gdy tkanina jednak jest neutralna, karnisz może pełnić rolę ozdobnego dodatku. Najlepszym podkreśleniem jego pozycji są dekoracyjne końcówki, które znajdziemy m.in. w ofercie marki Prakto. Pamiętajmy jednak o zasadzie równowagi, aby nie popaść w przepych, bo w tym wypadku granica kiczu jest wyjątkowo cienka (chyba, że taki jest zamysł całej stylizacji – jednak balansować na tej granicy powinni jedynie wytrawni dekoratorzy).


Prakto – karnisz podwójny „gałązka”
Fot.: Franc Gardiner


Okno piękne samo w sobie
Innym rozwiązaniem jest położenie punktu ciężkości na samych oknach. Nad tym jednak należy się zastanawiać już w chwili wyboru okien. Późniejsze zmiany są dużo bardziej skomplikowane. W tym momencie okienną biżuterię, ich ozdobę, stanowić mogą dekoracyjne klamki, oryginalne parapety czy ozdobne ornamentowe szyby. Oczywiście nie jest powiedziane, że ich charakteru nie może podkreślić odpowiednio dobrana osłona okienna, jednak znów należy wybierać ją niezwykle starannie, aby nie przesadzić – ozdobić okno, wydobyć piękno zastosowanych elementów, nie przytłumiając ich.

Okna coraz częściej stają się elementami nadającymi wnętrzu wyrazu, dopełniającymi cały zamysł aranżacji. Nic w tym dziwnego – zazwyczaj są pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę wchodząc do danego pomieszczenia. Warto więc poświęcić im trochę czasu przy doborze dodatków, które wciąż jeszcze wiele osób traktuje jedynie jako osłony przed słońcem – zapominając o możliwościach dekoracyjnych, które w sobie kryją.

informacja na podstawie materiałów: Franc Gardiner