PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-04-06
Naturalny klimat w sypialni
Aranżując „spokojną Przystań” nie bez powodu wybór najczęściej pada na sypialnię.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie
Odprężyć się na łonie natury, wsłuchać się w śpiew ptaków, poczuć zapach lasu… To marzenia wielu z nas po dniu spędzonym w czterech ścianach dusznego biura, jednak na co dzień raczej niemożliwe do spełnienia. Może więc stworzyć taką oazę spokoju we własnym domu?

Naturalny klimat w sypialni
Aranżując „spokojną Przystań” nie bez powodu wybór najczęściej pada na sypialnię. To w końcu tutaj najlepiej się relaksujemy – nie tylko podczas snu, ale również np. przy dobrej książce czy w czasie słuchania odprężającej muzyki.


Lotari, kolekcja Fantazja Dekoru
Fot: e-lotari.pl


Podróż w głąb natury zacznijmy od wyboru kolorystyki. Szukając inspiracji w tym co za oknem - wbrew pozorom mamy szeroki wachlarz możliwości. Typowe barwy kojarzące się z tym trendem to kolory ziemi – różne odcienie brązów, beże. Ale można także podnieść głowę nieco wyżej i skupić się na błękicie nieba, przełamanego bielą delikatnych obłoczków. Uzupełnieniem każdej ze wskazanych wersji będzie świeża, soczysta zieleń, przywodząca na myśl budzącą się do życia przyrodę. Niezależnie od tego, w którą stronę uda się nasza wyobraźnia, warto zadbać o to, by każdy szczegół pasował do wybranej konwencji.

Łóżko w centrum uwagi
Punktem centralnym sypialni jest bez dwóch zdań łóżko. Zadbajmy więc przede wszystkim o dobry materac, w drugiej kolejności – o pościel. Oczywiście kolorystykę i wzory poszewek dopasowujemy do całości. Ciekawie prezentują się np. pościele dwustronne. Zwracajmy uwagę na rodzaj materiału, z którego wykonane są produkty – bądźmy bliżej natury także pod tym względem. Nie zapominajmy również o niezwykle praktycznej narzucie, która z jednej strony ochroni pościel przed zbyt szybkim zabrudzeniem, z drugiej zaś – może stać się ciekawym elementem dekoracyjnym.

Odgrodzić się od świata
W oknach zamontujmy rolety, które w razie potrzeby oddzielą nas od świata zewnętrznego, zapewnią potrzebną intymność, uchronią przed słońcem w leniwy, niedzielny poranek. Kolor rolet dopasujmy do reszty wnętrza. – W sypialni najlepiej zamontować rolety z tkanin co najmniej śreniozaciemniających – doradza Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner, producenta rolet. – Transparentne  mogą bowiem nie spełnić swojego praktycznego zadania ochrony przed światłem.


Lotari, roleta i zasłony sznurkowe
Fot: e-lotari.pl


W przypadku pokoju urządzonego w brązach dobrze prezentują się modele wykonane z tkaniny przypominającej zamsz. Ciekawie wyglądają także rolety bambusowe – trudno znaleźć bardziej „naturalne” osłony okienne. Jeżeli natomiast w innych elementach nie zastosowaliśmy żadnych wzorów – możemy ubrać w ornament właśnie okno. Przy „niebiańskiej” aranżacji materiał powinien być nieco delikatniejszy, a dodatki eteryczne. W tym wypadku dobrze będą wyglądać błękitne rolety połączone z białymi zasłonami sznurkowymi. Aby jeszcze bardziej podkreślić zasłony można wybrać model ozdobiony przezroczystymi koralikami, które przywiodą na myśl świeżą, poranną rosę.

I na koniec – drobne, ale bardzo istotne – dodatki. To dopiero one zbudują pożądany klimat. W naturalnym trendzie, szczególnie w brązowej kolorystyce, prym wiodą wszelkie elementy drewniane, bambusowe, słomkowe itp. Z takich materiałów wykonane mogą być np. ramki na zdjęcia lub rama lustra, świeczniki, czy nawet żyrandol. Do tego zapachowe świece, kadzidełka, przytłumione światło i relaksacyjna muzyka… spokój ducha gwarantowany!

Telewizor niech zostanie w salonie – cuda techniki raczej nie idą w parze z naturalnym odprężeniem na łonie natury. Na ich miejscu lepiej postawić piękne kwiaty w doniczkach.

Zdjęcie główne
Lotari, kolekcja Fantazja Dekoru
Fot: e-lotari.pl
Lotari to najwyższej jakości rolety, utrzymane w dobrym stylu, łączące tradycję z elementami nowoczesności. W szerokiej ofercie produktowej znaleźć można rolety klasyczne, rzymskie, w systemie kasetowym, bambusowe, mini rolety, jak również zasłony – sznurkowe i wykonane w technologii flock. Lotari oferuje rolety wykonane z tkanin jednokolorowych, żakardowych, wzorzystych, jak i haftowanych.

Firma Franc Gardiner, producent marek Lotari i Prakto, od ośmiu lat tworzy nowe standardy w produkcji i sprzedaży rolet. Świdnicka spółka w branży jest liderem na polskim rynku i wiodącą firmą w Europie.


informacja na podstawie materiałów: Franc Gardiner