PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-03-19
Okno zainspirowane wiosną
Wiosenną atmosferę we wnętrzu wprowadzić można bez konieczności wielkich rewolucji remontowych.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie
Wystarczy postawić na detale, które z jednej strony podkreślą charakter pomieszczenia, z drugiej zaś – ożywią je i pozwolą poczuć pierwszy powiew wiosny.

Okno zainspirowane wiosną
Przede wszystkim należy zrezygnować z ciężkich, przytłaczających tkanin. Grube zasłony w ciemnych barwach najlepiej zastąpić roletami materiałowymi w jasnych, zdecydowanych kolorach. Słoneczne odcienie żółtego i zielony kolor trawy to pierwsze skojarzenia, które przychodzą na myśl podczas poszukiwania wiosennych akcentów. Ale nie musimy ograniczać się tylko do nich – najważniejsze, aby barwy były soczyste i optymistyczne. Różne odcienie koloru pomarańczowego czy różowego również wprowadzą do wnętrza pozytywną energię. Jeśli nasycone odcienie nie bardzo do nas przemawiają postawmy na delikatniejsze, pastelowe tony. Uważajmy jednak, aby nie wybrać zbyt chłodnych barw, gdyż efekt końcowy może być odwrotny od zamierzonego.


Lotari, Fantazja Dekoru Microllo
Fot: Franc Gardiner


- Osobom lubiącym niestandardowe, nowoczesne rozwiązania polecam połączenie rolet okiennych z delikatnymi zasłonami sznurkowymi – proponuje Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner, producenta rolet Lotari i Prakto – Pierwsze osłonią wnętrze przed nadmiernym słońcem, drugie natomiast – będą oryginalną ozdobą przyciągającą wzrok gości.

Warto dodać, że zasłony sznurkowe można dowolnie upinać, dzięki czemu możliwe jest stworzenie wyjątkowej, indywidualnej aranżacji. Wystarczy odpowiednio dobrana do pomieszczenia kolorystyka i odrobina wyobraźni.

Innym, równie ciekawym rozwiązaniem dekoracyjnym są rolety z tkanin wzorzystych. Takie modele spełniają dwa podstawowe cele – są praktyczne (chronią przed słońcem i wzrokiem obcych równie dobrze jak jednokolorowe modele) i stanowią ozdobę okna, która wyjątkowo zwraca uwagę odwiedzających. Decydując się na ornament wybrać można wzory florystyczne. Rolety wzorzyste zazwyczaj są stosunkowo mocnym akcentem – aranżując nimi wnętrze nie przesadzajmy z nadmiarem innych dodatków.   

Dobrym pomysłem jest wciąż modny trend natury czy ekologii. Elementy wykonane z naturalnych materiałów, w charakterystycznych, neutralnych barwach ziemi, również nadadzą wnętrzu świeżego, ciepłego charakteru. W oknach zawiesić można rolety plecione z bambusowych listewek i słomek. Jako dodatki idealnie sprawdzą się elementy przywołujące na myśl np. podróże do egzotycznych krajów.

Jesienią i zimą często skarżymy się na smutny, ponury, zimny klimat wokół. Przygotowując się więc na przyjście wiosny zafundujmy sobie prawdziwą bombę energetyczną, zaczynając od zmiany aranżacji mieszkania. Aktywność i kreatywne myślenie wyrwą nas z zimowego letargu, a wnętrze w nowej odsłonie sprawi, że odżyje nasze otoczenie.

Zdjęcie główne:
Mini rolety i zasłony sznurkowe Lotari
Fot: Franc Gardiner


informacja na podstawie materiałów: Franc Gardiner